שם הקורס:
טעם הטבע- ההרשמה הסתיימה
רכז: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 16/10/2015

לכל טוב הארץ , הצטרפו כל טוב אנשיה וכל אחד הביא את כל טוב מוצאו.

נטייל בין הרים ונחלים, בערים עתיקות וחדשות, נעלה לראשי גבעות ונלך לאורך חופי ימים. נפגוש את האנשים והנשים הסיפורים והטעמים. 5 טיולים כולל ארוחה מלאה במסעדה. טיול ליקוט כולל ארוחה צמחונית מלאה בהכנה משותפת. טיול ירושלים כולל טעימות רבות, ברמה של ארוחה

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56
7
7:30, ת"א , חנה וסע ארלוזורוב
2100 ש"ח
קלה

16.10.15  שירי לי כנרת   יום מגוון ומרתק סביב הכנרת בפינות הפחות מוכרות ובאתר מיוחד שנפתח לאחרונה לקהל. טיול בשביל סובב כנרת בין גינוסר למגדלא וביקור בבית כנסת עתיק ביותר ולידו כנסייה חדשה. טיול קצר באזור כפר נחום. נתבל את הטיול בשירים וסיפורים על הכנרת ואנשיה, נצרות, יהדות וטבע. ונקנח בארוחה ערבית טעימה.

 

27.11.15   מעפילים בירידה   נלך בעקבות המעפילים שברחו ממחנה עתלית ועשו דרכם במורד הכרמל ליגור בשביל ירוק ומוצל בו נחפש את פריחת הנרקיסים. נמשיך "במסע בזמן" באתר "השטעטל" בכפר חסידים, עם הומור, מוזיקה "וענתיקות" שיקחו אותנו אל החיים בעיירה היהודית של מזרח אירופה. נקנח עם מגוון מאכלים ממזרח אירופה.

 

25.12.15   חג המולד בירושלים   חוויה של פולחן נוצרי צבעוני בעיר העתיקה. נבקר בכנסיות של כתות נוצריות שונות ונשמע על הקשר בין החג לחנוכה. נסייר בשוק, נכיר את ממתקי חג המולד ונטעם מגוון מטעמים מקומיים. (המסלול כפוף לאישור בטחוני ותנאי מזג האוויר)

בהדרכת אסתר סעד, מומחית לירושלים.
 

15.1.16  ארוחה מן הטבע   עם יתיר שדה, מומחה לליקוט ולבישול ארוחות מצמחי בר, נטייל במסלול ליד מים, נכיר ונלקט צמחים הראויים למאכל. לאחר הטיול נערוך סדנת בישול בטבע, עם הצמחים שליקטנו בתוספת מצרכי מזון קנויים נכין ארוחה טעימה ומיוחדת. הטיול בנחל גוש חלב הזורם ( או בנחל דרומי יותר בהתאם למזג האוויר)

 

12.2.16   באבות בנתיבות ומאמות באופקים   נתיבות- לא רק מה שחשבתם! נסייר בעיר בין חצרות מקובלים ונכיר את סיפורי באבא-סאלי, "הרנטגן" וצדיקים אחרים. אך גם נראה את ההתפתחות למקום חי ותוסס ומרכז חיי לילה לאזור כולו. נטייל בצבע אדום האמיתי- אחד מריכוזי הכלניות היפים בצפון הנגב. נכיר מבפנים העיירה אופקים בה נהנה ממטעמי עדות של בשלניות מקומיות. (או ארוחת פויקה)

 

1.4.16  מהגלבוע לעמק   נוף נהדר, טבע נקי והרבה סיפורים תנכיים הופכים את הר הגלבוע למקום נהדר לטיול אביבי. נפתח למרגלות ההר עם אחאב ואליהו בתל יזרעאל ונרד לעין יזרעאל. נטייל בשביל התנ"ך בהר שאול, גבוה מעל עמק חרוד ונמשיך לחלקו המזרחי הפחות מוכר של הרכס לתצפית על השומרון והרי הגלעד. במושב ירדנה נראה מקרוב את נהר הירדן, נכיר את סיפורם של העולים הכורדים ונהנה מארוחה כורדית עשירה.

 

6.5.16   אנשים וטעמים בגליל המערבי   על רקע הנוף ההררי הירוק נטייל בפינות חמד ונכיר את האנשים החיים באזור.

טיול טבע מקסים בין העצים בשביל נורמן (או ביער חניתה).

סיור מרגש במתחם המארג בכפר ורדים בו נעשית פעילות חינוכית-קהילתית יוצאת דופן.

בקיבוץ געתון נכיר מיזם של שני ותיקים המייצרים מפירות האזור ליקרים משובחים.

נקנח בארוחה בשרית עשירה במסעדת עלה גפן
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.