שם הקורס:
בשבילי ארצנו
רכז: שרה רוטנברג
תאריך פתיחה: 31/10/2017

סדרת טיולים המשלבת הליכות ברמה בינונית עם מפגשים וביקורים מעניינים. נטייל במרחבי הטבע במישור החוף ובגולן, בהר ובשומרון. נכיר לעומק את שבילי ארצנו.

 

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7 ימי טיול
7:30, ת"א, תחנת רכבת ארלוזורוב
5X332 ₪ ש"ח
בינונית

   

31.10.17  "ההר הקדוש" - להר גריזים וסביבתו   האם השומרונים הם היהודים הקדומים האמיתיים? מדוע עבורם הר גריזים קדוש מירושלים? על שאלות אלו ורבות אחרות נדון במפגש מרתק עם כהן שומרוני בהר גריזים. נסייר בשכונת השומרונים, נשוחח במרכז המבקרים וגם נטעם את טחינת "הר ברכה". נסייר בגן הלאומי הר גריזים, בו שרידים ארכיאולוגיים של המתחם הדתי והמקדש השומרוני על רקע נוף נהדר. נלך ברגל סביב פסגת הר כביר, נצפה על שכם וסביבתה וננסה להבין היכן באמת נמצא הר הברכה.

 
5.12.17  "עולם קטן גדול" – יקנעם ורמות מנשה   נתחיל בהליכה רגלית נעימה במורד נחל גחר הזורם בתוך היער הוותיק של משמר העמק. נמשיך לתצוגת הדגמים המיניאטורים של משה זמטר המשחזר מראות חיינו ומזכיר לנו נשכחות. את החוויה החושית נשלים בטעמי וריחות שיכר וליקרים ממגוון פירות ביקב בוטיק ביקנעם. נעלה לתל יקנעם לתצפית על האזור ונכיר פרויקט חינוכי מפתיע באתר העתיקות. .

 

 

16.1.18  "הקרניים והצוק"    סיור בחוות תלמים במגידו, חווה לחקלאות אורגנית בה מועסקים  כ-120 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית –הם ה"חברים". את הביקור וההסבר מנהלים החברים מהחווה ובמהלכו נוצר דיאלוג בין עובדי החווה, הסביבה והמבקרים באמצעות פעילויות משותפות בנושאי קיימות ושמירה על הסביבה.
 בהמשך נטייל אל הר הגעש קרני חיטין. נעלה מעט אל פסגת הר קרני חיטין לטיול בנוף המרהיב של רמות הבזלת של הגליל התחתון, נבדוק אם פרחי היקינטון היפים פורחים ונשמע כיצד הפך המקום הפסטורלי לאתר קרב מהחשובים בתולדות העולם. נרד בשביל מעט תלול אל בקעת ארבל. 

 

 13.2.18   חופים הם לפעמים געגועים  נדחה לתאריך 13.3.2018 פריחה וגבורה במישור החוף - טיול לשמורת תל גדור בה נהנה מנוף נפלא מראש מצוק מעל הים, מפריחת רקפות בחוף הים של גבעת אולגה ואולי גם מפריחת אירוס הארגמן. נטייל לאורך נחל אלכסנדר ונגיע אל חורבת סמארה ממנה נפרש הנוף של גבעות הכורכר של מישור החוף. נבקר באתר ההנצחה של משמר הגבול שם נשמע סיפורי גבורה לא ידועים ונסיים ביער אילנות – מקום קסום בו עשרות מיני עצים, רובם לא מוכרים, מהארץ ומהעולם.

   

 13.3.18  "שביל העמק"  נדחה לתאריך 22.5.2018 .    בשנים האחרונות "נולדו" לשביל ישראל מספר "שבילי בת". השביל החדש הוא שביל עמק יזרעאל המכיל בתוכו את נופי העמק וההרים שמעליו. נטייל בקטע פחות מוכר של העמק באזור כפר החורש ונגלה ביער שרידי כנסיות ועוד ועוד. נבקר בבית אורי שהוא כפר לחינוך ושיקום בגישה האנתרופוסופית לאנשים עם צרכים מיוחדים.

   8.5.2018   נדחה   לתאריך  12.6.2018   בעקבות יואל מוישה סלומון – טיול אחה"צ- ערב בירקון  נפתח את הים בביקור מרתק במוזיאון מורשת עדות ישראל בלוד המציג מורשת תרבויות עשירה של עדות ישראל הרבות ובו אוסף חפצי אומנות, תשמישי קדושה, פריטי טקסטיל, בגדים ורקמות, מסמכים נדירים, כתובות חתונה מאוירות, אוסף דגמי בתי כנסת שנחרבו בשואה ועוד. נמשיך בטיול בשעות אחר הצהריים הנעימות בקטע לא ממש מוכר של הירקון, בו זורמים מים נקיים. כפר הבפטיסטים, בית הבטון, טחנות קמח ישנות ועוד הפתעות . יציאה מאוחרת.

 

10.4.18    נדחה  לתאריך  8.5.2018  נדחה שוב בגלל גשם ל- 26.6.18  חורפיש ונחל כזיב תיכון  טיול אביבי בקטע קצר ופחות מוכר של נחל כזיב, למרגלות הר זבול והכפר חורפיש.  נטייל אל משטחי הסלע היפים של עין חותם, משם נלך לאורך נחל כזיב תיכון בליווי פריחת האביב. בכפר הדרוזי חורפיש נבקר בחדר ההנצחה לאל"מ נביה מרעי שנהרג ברצועת עזה לפני יותר מ- 20 שנה. לסיום, נעלה למתחם המקודש לדרוזים בנבי סבאלן.

 


  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.