שם הקורס:
אומרים ישנה ארץ - קבוצה ב'. מלא- ההרשמה הסתיימה
רכז: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 30/10/2017
לתושבי רחובות, ראשל"צ והסביבה- הסדרה הזו בשבילכם. טיולים במגוון גדול של אזורים ונושאים- הגולן והגליל, הכרמל ומישור החוף, הנגב ומדבר יהודה. נשלב מפגשים מרגשים ומרתקים עם מסלולי טבע יפים ברמת קושי קלה עד בינונית.

 

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7 מפגשים
7:00 רחובות, ראשל"צ, נס ציונה
5X344 ₪ ש"ח
קלה עד בינונית

30.10.17   דימונה שלא הכרתם   מה "עובר " על העיר הדרומית? נסייר בעיר ונראה את ההתפתחויות- יוזמות תיירותיות, פרויקטים שמובילים צעירי העיר ופריחה בבניה. נבקר בקהילת העבריים, המכנה עצמה גם "שומרי השלום" שמרכזה בדימונה. כפרם המיוחד בלב דימונה עבר שינויים בשנים האחרונות. נדבר אתם על אמונתם שהביאה אותם לציון, על חיי השיתוף והטבעונות, על ריבוי נשים ועל ההשתלבות בארץ למרות כל הקשיים. נמשיך בטיול טבע מדברי יפה אל גבי נחל ימין ונקנח באחת התצפיות היפות בארץ גבוה מעל המכתש הקטן הצבעוני.

 

27.11.17    כפר נהר הירדן והגולן סיור מודרך ב"כפר נהר הירדן" - כפר נופש ייחודי לילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות או מחלות מסכנות חיים ולילדים עם צרכים מיוחדים. נמשיך אל רמת הגולן לסיור שבמרכזו סיפור הגבולות לפני ואחרי מלחמת ששת הימים בהדרכת המומחה אבשלום שחר.

 

15.1.18    השורק לכלבים   "קרוב לבית" נבקר במקומות שאינם מוכרים לרבים. במרכז לכלבי נחייה ליד בית עובד נשמע על תהליך האילוף המורכב העובר הכלב הצעיר ועל הקשר הנוצר בינו לבין העיוור. נצא אל הטבע ונטייל לאורכו של נחל שורק לכוון הים, נראה את השיפור שחל בו לאחרונה ונהנה מהדיונות היפות והליכה על חוף הים. נתמקד בחי והצומח של הנחל והדיונות לידו- צבי מים, קורמורנים, צמחי חולות מיוחדים ועוד.

 

 5.2.18     מחבאן באהבה     טיול מגוון בין שהם לראש העין בו נכיר מסורות עתיקות לצד טיולי פריחת חורף נפלאה. נפגוש את נשות מושב ברקת אשר עלו לארץ כילדות במבצע מרבד הקסמים. מילדותן בחבאן העלומה שבדרום מזרח תימן, צמחו לנשים מרשימות ומרתקות המשמרות בחייהן בישראל את מסורתן הייחודית. בריקוד, בשירה ובסיפור בתיבול של עשבי תבלין ומרפא, נפתח חלון אל תרבותן על כל גווניה. נטייל ביער ראש העין וביער קולה אל פינות חמד עטורות רקפות ופרחי חורף.

 

19.3.18    כל צבעי ההר הירוק   יום מרתק וצבעוני במקומות הפחות מוכרים בכרמל. בכפר פוריידיס נסייר עם איבתיסאם מחאמיד ונשב לשיחה באוהל אירוח- על הכפר לפני ואחרי 1948, על החיים בכפר כיום, מעמד האשה הערבית ועוד. נמשיך אל הטבע הפורח במסלול יפה באזור יער עפר. נקנח סמוך לחוף עתלית במסלול של פריחה ונוף.

 

16.4.18   נפלאות הזכוכית והמלח    חזונו של אמן אחד הפך למוזיאון יפהפה בערד המוקדש לחומר המופלא- זכוכית. בסיור מודרך נכיר את נפלאות הזכוכית וחלק מהיצירות הנבחרות שנעשו בארץ. נסע לכוון ים המלח ונעצור לתצפית מרהיבה על הבריכות והרי מואב. נטייל בבריכות המלח שהיו פעם ים המלח – נלך על הסוללה הגדולה ונהנה מהצורות הייחודיות של משטחי המלח והלגונות שנוצרו בו. במזג אוויר אביבי נטייל ליד או בתוך המים הרדודים של נחל בוקק עד המפל הקטן ונחפש את היעלים ושפני הסלע.

 

14.5.18   מגידו ובנותיה   סיור מרתק ומרגש בחוות תלמים במגידו, חווה לחקלאות אורגנית בה מועסקים כ-120 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית – ה"חברים". את הביקור וההסבר מנהלים חברים מהחווה ובמהלכו נוצר דיאלוג בין עובדי החווה, הסביבה והמבקרים באמצעות פעילויות משותפות בנושאי קיימות ושמירה על הסביבה. בתל מגידו הסמוך "ניסע בזמן" כ-3500 שנה אל ימי הפרעונים והמלכים שלמה ואחאב בסיור היסטורי-ארכיאולוגי מרתק. נברר היכן אמור להתרחש "קרב אחרית הימים" ונעבור בגולת הכותרת של האתר- מפעל מים תת-קרקעי מרשים. נהנה מטיול בין עצים ומעיינות בנחל קיני ונקנח בארוחה כמיטב המסורת.
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.