שם הקורס:
טעם הטבע קבוצה ב'
רכז: עומר שפירא. בהדרכת מומחים בתחומם
תאריך פתיחה: 03/11/2017
 לכל טוב הארץ, הצטרפו כל טוב אנשיה וכל אחד הביא את כל טוב מוצאו. נטייל בין הרים ונחלים, בערים עתיקות וחדשות, נהנה מפריחה עונתית יפה, נפגוש את האנשים, הסיפורים והטעמים. כל טיול כולל ארוחה מלאה.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7
7:30 תל- אביב, רכבת ארלוזורוב
5X442 ש"ח
קלה

 

 

3.11.17  עכו של מעלה ושל מטה   בעכו העתיקה יש שתי ערים שונות ומרתקות, זו על גבי זו- העיר העותמאנית-ערבית שעל פני הקרקע ובראשה החומות והעיר הצלבנית המדהימה שלא מפסיקה "להתחדש" עם עוד ועוד אולמות תת-קרקעיים הנחשפים ונפתחים לקהל. נטייל באולמות האבירים המרשימים, במנהרת הטמפלרים בה זורמים מים מתחת לרגליים וכמובן בשוק ועל החומות הגדולות מעל הים. בצד הקולינרי- ארוחת בראנץ' נהדרת בבית הארחה של לוחמי הגטאות.
בהדרכת עומר שפירא
24.11.17   ים המלח- נפלאות קציר המלח    בעקבות "קציר המלח" בבריכות ים המלח נחשפו משטחי מלח יפים במיוחד באזור המלונות, אותם נראה מהסוללות הגדולות שבין הבריכות. נטייל במסלול מהנה בנחל בוקק ליד מים זורמים, נחפש יעלים ובע"ח מדבריים. נסע לעיירה הבדואית לקייה, בה נתארח ב"ארמון החורייה" לשיחה מרתקת בליווי כוס קפה על מסורת, קידמה ומעמד האשה. נהנה מארוחה עשירה עם פיתות טריות מהסאג', מגוון סלטים ומגלובה בשרית.

בהדרכת עומר שפירא

29.12.17   טעמי חבאן    טיול מגוון באזור שהם וראש העין בו נכיר מסורות עתיקות לצד טיולי טבע. נשות מושב ברקת עלו לארץ כילדות במבצע מרבד הקסמים. מילדותן בחבאן העלומה שבדרום מזרח תימן, צמחו לנשים מרשימות ומרתקות המשמרות בחייהן בישראל את מסורתן הייחודית. בריקוד, בשירה ובסיפור בתיבול של עשבי תבלין ומרפא, נפתח חלון אל תרבותן על כל גווניה ונאכל ארוחה חבאנית מסורתית. נטייל בין פארק שוהם ליער ראש העין אל פינות חמד עם תחילת פריחת החורף.
בהדרכת בינה ון דר ווין

19.1.18  האפיפניה- חג הטבילה בירדן   בקאסר אל יהוד, אתר הטבילה בירדן הדרומי, נשתתף בחוויה דתית יוצאת דופן עם אלפי הצליינים הבאים לנהר הירדן המקודש בטקס הטבילה האורתודוקסי. נהנה מהליכה קצרה באזור המנזר היווני הנטוש אל אתר הטבילה, בו מראה מרשים של עשרות הקבוצות בתלבושות השונות, שירי תפילה והודיה. נספר על המסורת היהודית של חציית בני ישראל את הירדן, נבקר עם הצליינים במנזר היפה דיר חג'לה החוגג יום זה בדרכו המיוחדת ולסיום נאכל ארוחה בשרית עשירה במסעדת "הצ'אנס האחרון".

 בהדרכת שרה רוטנברג

23.2.18   פסיפסים וארטישוקים     בעונת הפריחה היפה בדרום נטייל לאזור שאינו מוכר לרבים- מזרח חבל לכיש. במרכז היום- טיול לחורבת לויה, אתר עתיקות  מיוחד ובו פסיפסים ססגוניים. בסמוך נבקר בקומפלקס מערות יפה במושב אמציה ונטייל לריכוז פריחת כלניות. נמשיך אל מושב ניר בנים אל שדות הארטישוק- מזון עשיר בסגולות הבריאות והטעמים. נלמד כיצד לקטוף ארטישוק ולהכין ממנו מתכונים מיוחדים. נהנה מארוחה עשירה שרובה על בסיס הארטישוק.
 בהדרכת עומר שפירא

9.3.18    "תן לי חתיכת נחל תבור..."    בשיא פריחת האביב נטייל בקטע קצר ויפה של נחל תבור עילי. ביקור מרתק בפרויקט נשים מיוחד בבועיינה - נוג'ידאת, קבוצת נשים המשלבות מפגש חברתי עם פעילות של אמנות שימושית- רקמה, קליעת סלים ועוד. לסיום נהנה מארוחה ערבית עשירה וטעימה למרגלות התבור.

 בהדרכת בינה ון דר ווין

4.5.18    נפלאות אצבע הגליל   נסיים את הסדרה באזור מוכר ואהוב בו נלך אל פינות יפות ופחות מוכרות ונכיר לעומק את המושבה מטולה. נסע לאורך הבניאס הדרומי אל האנדרטה החדשה לזכר אורי אילן ונשמע את סיפורו המרגש. משם נלך אל מרגלות תל עזזיאת ונבקר במקדש הרודיאני עתיק, מהמרשימים והחשובים שבאתרי העתיקות בצפון. נטייל בקטע קצר של הבניאס הדרומי ליד המים הקרירים, בהם נוכל להתרענן ביום חם. נהנה מארוחה במסעדת מלון בית השלום במטולה ונסייר בין בתי האבן היפים של המושבה.

בהדרכת שרה רוטנברג
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.