שם הקורס:
פנים ושמות- ההרשמה הסתיימה
רכז: דודו קצין
תאריך פתיחה: 15/10/2018
 סדרה ייחודית בה נכיר במפגשים ישירים ובשיחות מרתקות כמה מהקהילות ומהיישובים המיוחדים בארץ ונשמע על חייהם יוצאי הדופן. נשלב קטעי הליכה קצרים ויפים. 
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7 מפגשים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב )
344X5 ש"ח
קלה

15.10.18 פסלים בגליל  בקיבוץ סאסא נפגש עם הפסלת ורדה יתום, אמנית בלתי שגרתית המפסלת בחומר קראמי ומשלבת חומרים שונים מחוטי רקמה, חומרי טבע וזכוכית.חוויה של הכרות עם פיסול ישראלי מיטבי ועם אמנית יוצרת, חושבת ובעיקר שואלת. נטייל אל הבולען היפה מערת פער ואל תצפית נהדרת בראש הר אדיר, משם נצפה ללבנון ומרחבי הגליל.

 

5.11.18   אגדת זייד  הכרות מרתקת עם דמותו המיתולוגית של אלכסנדר זייד, איש העלייה השנייה, ממקימי ארגון "השומר". שומר אמיץ, איש משפחה למופת ורומנטיקן חסר תקנה, עליו ועל משפחתו נשמע מפי נכדתו טלי זייד. נטייל באזור גבעות אלונים עליו שמר זייד- אתר רכבת העמק באלרואי ומסלול מקסים סביב הישוב נופית, שכשמו כן הוא.

 24.12.18  סיפורה של ג'ולי הרצל    בסלון ביתה בת"א, השחקנית עדי  עציון- זק מגלמת בתיאטרליות משכנעת את  ג'ולי ,אשתו של חוזה המדינה, במונדרמה מרתקת ומרגשת המלווה בקטעי מוזיקה באווירת התקופה . ביקור במוזיאון הרצלילינבלום לבנקאות ולנוסטלגיה, המציג את ההיסטוריה הכלכלית  של ישראל עם התפתחות העיר תל אביב באמצעות פריטים היסטוריים מקוריים בשילוב סרטים  ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. נסיים בטיול מקסים בדרום השרון, מעל המצוק הגבוה המשקיף לחוף פראי, בין השיחים ופרחי החורף.

28.1.19 דנדן וחיות הבר ביקור בחווה של לילך ודנדן בולוטין היא חוויה בלתי רגילה. סביב קרוון על גבעה מבודדת, הצופה על מרחבי הלס, נסייר בבוסתן של עצי פרי מרחבי העולם ובפרוייקט החיים של בני הזוג וילדיהם- מקלט לחיות בר פצועות, הזוכות כל אחת ליחס אישי. בעונה זו מתכסות הגבעות בירוק עם כתמים אדומים של כלניות. נטייל אל ריכוזי פריחה ונצפה לכוון רצועת עזה ומישורי הנגב.

 

18.2.19  השורק לכלבים   במרכז לכלבי נחייה ליד בית עובד נשמע על תהליך האילוף המורכב העובר הכלב הצעיר ועל הקשר הנוצר בינו לבין העיוור. נצא אל הטבע בשיאו, נהנה מפריחה של אירוס הארגמן ונטייל לאורכו של נחל שורק לכוון הים, נראה את השיפור שחל בו לאחרונה ונהנה מהדיונות היפות והליכה על חוף הים. נתמקד בחי והצומח של הנחל והדיונות לידו- צבי מים, קורמורנים, צמחי חולות מיוחדים ועוד. בהדרכת שרה רוטנברג   

 

4.3.19  "אותיות ומופתים"  אם עולם הדפוס נראה לכם משעמם-חשבו שנית. באתר "הסידריה " בכפר קיש, מכונות דפוס בנות 120 שנה קמו לתחייה תחת ידיו האוהבות של "משוגע לעניין" היוצר ביניהן סיור מרתק. נשמע גם על הלילה האחרון בחיי שאול בן קיש ובעלת האוב בטיול מקסים ונח בחלקו העליון של נחל תבור ונהנה מנוף מרחבים ירוק ופורח.

13.5.19  אל מול ארץ הארזים  "בציפורן של אצבע הגליל" המושבה מטולה, נסייר בין בתי אבן יפים בליווי סיפורי חלוצים. כיום מתגורר במושבה האני- קצין צד"ל לשעבר שלחם עם חיילי צה"ל בלבנון. נתארח אצלו ונשמע על דרכו המרתקת מלבנון לישראל. נצפה אל השכנה הצפונית ועמק החולה מרכס רמים ונתרענן בטיול קצר בצמוד למים הצלולים של הבניאס התחתון
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.