שם הקורס:
שצף קצף
רכז: דודו קצין
תאריך פתיחה: 09/10/2018
 מבחר טיולים לחובבי לכת, בנחלים זורמים מהיפים בארץ, מהגולן ועד למדבר יהודה.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7 מפגשים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב )
332X5 ש"ח
חובבי לכת

9.10.18  שינוי מסלול - נחל זאכי עדיין אסור לטיול בגלל העכברת וכך גם רוב מסלולי הגולן. מסלול הטיול שונה לקטעים נבחרים של הבניאס בין שאר ישוב לכפר בלום.
פותחים את השנה בזאכי   הליכה חוויתית במי נחל זאכי, חלקו התחתון של נחל משושים, הזורם לאיטו ויוצר בריכות יפות בין צמחיית מים עשירה. בהמשך נלך בין אמות המים וטחנות הקמח הישנות בפארק הירדן.

 

20.11.18  מעיינות בכזיב התיכון - ואדי חביז- אגדה דרוזית קושרת את הנביא זבולון, הוא נבי סבלאן, אל המעיינות בחלקו האמצעי של נחל כזיב. מסלול גלילי מקסים ובו מעיינות קטנים בואדי עמוק בין הר זבול והר פקיעין. נהנה מפריחת הסתיו, עצי החורש והמעיינות ונסייר מעט בכפר הדרוזי היפה חורפיש.

 

 

18.12.18  "צוק תמרור לפניך"  בין ערד לים המלח בולטים מצוקיה של גבעה מיוחדת- צוק תמרור. וממנה נוף מרהיב מעל מצוק ההעתקים. בהמשך נרד בתלילות במעלה בוקק מעל נוף מרהיב של ערוצו העמוק של נחל בוקק. נקנח בהתרעננות במים רדודים וצלולים.

 

22.1.19  הירדן- הדבר האמיתי  רק בקטע אחד שלו נהר הירדן מזכיר נהר אמיתי עם מים שוצפים באשדות. זהו הירדן ההררי מדרום למצד עטרת. נצפה לנוף מראש מצודה צלבנית ונשמע את סיפור הקרב בין הצלבנים והמוסלמים. נמשיך לאורך הנהר ונהנה משפע המים ומפריחת החורף.

 

12.2.19   קסמו של נחל השופט   בעונה זו יש הכל בנחל השופט- נוף גבעות פסטורלי ירוק, מנוקד בפריחת כלניות צבעוניות ועוד פרחי חורף. מפלים קטנים, נחל זורם בין עצים גבוהים, שרידי טחנות קמח וגם חווה חינוכית עם סיפור מרתק בעמק השלום. זאת ועוד בטיול לכל אורכו של נחל ועוד פינות חמד ברמות מנשה.

 

12.3.19  אל נחל קנה שבשומרון    טיול טבע נהדר בחורש הירוק של השומרון, בחבל ארץ כמעט לא מוכר נלך במסלול היורד מהישוב יקיר ועולה לקרני שומרון. האזור הוגדר כשמורת טבע עוד בתקופת המנדט, הכוללת כעשרה מעיינות ולידם צמחיית מים מגוונת, שטחי חורש ים תיכוני בשתי גדות הנחל וסלעים עם מאובנים. נשלב תצפית על הרי השומרון. בהדרכת שרה רוטנברג

 

30.4.19  בין שחור ללבן-   נחל אל-על מתחתר בין סלעי בזלת כהים וסלעי גיר לבנים ויוצר שני מפלים יפים ולמרגלותיהם בריכות קרירות ומרעננות. בין מפל אחד לשני נהנה מצלילי המים בין שיחי ההרדוף וצמחיית הנחלים ומנופה של רמת הגולן רגע לפני שהאביב בורח.
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.