שם הקורס:
ללכת שבי אחריך- ההרשמה הסתיימה
רכז: שרה רוטנברג
תאריך פתיחה: 09/10/2018
סדרת טיולים בכל הצבעים והגוונים למי שאוהב הליכה בטבע ובמרחבים. צאו למסע מרהיב בשביל הנשמה, מהגליל והכרמל הירוקים ועד הגולן והנגב והבקעה. כמעט בכל טיול - מסלול הליכה של כמה שעות הליכה + מפגש או ביקור מעניין באזור.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 מפגשים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב)
332X5 ש"ח
בינונית

 9.10.18  ל' תשרי – בעקבות הל"ה ולגוש עציון   נצא ל"מסע" בעקבות מחלקת ההר – הל"ה שיצאו לדרכם לפני כמעט 71 שנה. נבקר במספר אתרים בהם נשחזר את מהלך מסלול המחלקה, נלך במסלול הליכה יפה באזור בו היה קיבוץ משואות יצחק, נבקר בשמורה עוז וגאו"ן לזכר הנערים שנחטפו ונרצחו ונסיים בחיזיון החדש ונמרגש בכפר עציון. 

 
6.11.18 כ"ח חשוון – התדהמה והעתיד  
טיול לרכס ירוחם לפריחה המפתיעה של פרחי החלמונית המדהימים והמפתיעים הפורחים במקום היבש כל כך. נמשיך למפגש מרתק בירוחם להכרות עם השינויים הגדולים שעוברת העיירה.  

 

11.12.2018 ג' טבת – עבר והווה בבקעת הירדן   "הרגל המסתורית"- אתר קדום ומסתורי ליד מושב ארגמן בו נספר את סיפורו המרתק ונבדוק כיצד הוא מתקשר לכניסת בני ישראל ממצרים. "תמר עם כל דבר"- במטע התמרים הנהדר של רן גרול הצמוד לנהר הירדן, מעבר לגדר המערכת, נסייר במטעי המג'הול האורגני, נשוחח על גידול עץ התמר, נטעם תמרים נהדרים ונגלה חלוציות וציונות של שנות ה-2000. נטייל במסלול קצר מדיר חג'לה אל כוכי הנזירים בואדי נוח'יל.

 

15.1.2019 - נדחה ל- 29.1 - כרמל – חוויה דרוזית אחרת       מפגש מרגש עם בותיינה הדרוזית מדליית אל כרמל שמציירת בהשפעת אירועי השואה. טיול טבע אל פריחת החורף בשלוחת איילה בדרום הכרמל. שביל נהדר בין עצי היער והפרחים עם נוף אל מישור חוף הכרמל וקצת סלעים לגיוון ההליכה. 


12.2.2019 ז' אדר א' – איריסים בשמורת ים גדור  פריחה נהדרת והיסטוריה מרתקת בצפון השרון. נצא למסלול קסום לאורך צוקי הכורכר מדרום לגבעת אולגה. נתפעל מתעוזת הצמחים הפורחים על חוף הים ברוח ובמלח, בעונה בה פורחים האירוסים על חוף הים.  נלך בחלק המערבי של נחל אלכסנדר – לפריחה הנהדרת בחורבת סמארה. נחווה את ההיסטוריה הסוערת של ימי מחתרת ניל"י בבית פיינברג בחדרה.

 

 

9.4.2019 - נדחה בגלל הבחירות ל-  21.5.2019– השחור והאדום – טיול לצפון רמת הגולן ליער אודם   טיול בתוך היער הקסום על הר אודם – מפליא, אך יש יער אמיתי וטבעי שנשאר בזכות מסעות הצייד של הקצינים הסוריים שדאגו עד לפני 52 שנים שלא יכרתו את עצי היער. בין עצי היער השונים פזורים פרחי האביב השונים המאחרים לפרוח כאן בגלל האקלים השונה. נבקר את נסיבה סמארה בכפר בוקעתה ונכיר פמיניסטית אמיתית בתוך כפר דרוזי שמרני. 


5.3.2019 נדחה לתאריך 28.5.2019  

28.5.2019 –  נעלה נא לירושלים העיר מתחדשת כל הזמן ואנו נבקר באתר החדש שהוקם בהר הרצל - היכל הזכרון החדש והמרשים בהר הרצל. נלך חלק משביל ירושלים מככר הסטף עד לקיבוץ צובא ונגיע אל ארוחת הצהריים המסורתית לציון סוף השנה.

נסיים במסיבת סיום בפינת הגת הסודית בכניסה לצובה. 

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.