שם הקורס:
חוג מטיילי חיפה
רכז: מומחים בתחומם
תאריך פתיחה: 17/11/2018
 
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
6
שעה 07:30, היכל הספורט – רוממה חיפה
975 ש"ח
קלה

 
  שימו לב- המחיר לא כולל כניסות לאתרים, אלו רשומים בנפרד בכל טיול, במידה ויש

 17.11.18  אל קבר המלך הגדול   סיור מקיף בהרודיון, מהמרשימים מבין מפעליו של הורדוס- הביצורים ובית המרחץ, מקום הקבר והתאטרון, בורות המים הגדולים. ננסה להבין את "ההגיון  שבשגעון" בבניית ההר והארמון. נסייר בעקבות עמוס הנביא ונצפה אל מצוקי נחל תקוע ומערת חריטון.

הדרכה: עומר שפירא    

 

 

22.12.18  מרגלות הגלבוע ועמק המעיינות, בדגש צפרות חורף   סיור מרתק במחצבת השיש המשוקמת והצבעונית של חפציבה למרגלות הגלבוע. אתר מיוחד בו הפכה מחצבה מסחרית לגן גאולוגי ובו מצפורי נוף לעמק יזרעאל. זהו המקום היחיד בארץ בו נחשפו שכבות שיש אמיתי.

טיול רגלי קצר אל קניון הבזלת בנחל חרוד- תצפית מהגשר אל נקיק יפה שחתר נחל חרוד בבזלת. בעונה זו צפויה זרימה בנחל. גולת הכותרת של היום- סיור צפרות בין בריכות הדגים והשדות. באזור שהוא מהבולטים בארץ בכמות ומגוון העופות הנודדים והקבועים נכיר חלק מהעופות, נלמד מי עוזר ומי מזיק, מה משמעות המשפט " ציפורים אינן יודעות גבולות" ומה קורה על הגבול ומעבר לו, בשטח ירדן. תצפית נוף מתל מלוח על גאון הירדן גבול השלום.  

הדרכה: דוד גלזנר, מנהל מרכז הצפרות כפר רופין

 

 

16.2.19  אבו-גוש "ובנותיה" נדחה  לתאריך 15.6.2019  הרבה יותר מחומוס. בסיור מעמיק באבו גוש נכיר אתרים נוצריים הקשורים לסיפור תנכי מרתק, מסגד חדש ומרשים במיוחד וסיפורים לא ידועים על השילוב המיוחד בין יהודים, נוצרים ומוסלמים. במנזר גבירתינו של ארון הברית בו נפגשות מסורות מקראיות עם נוצריות נשקיף על הכפר וסביבתו. בין סמטאות הכפר, נספר על תחנת המשטרה הבריטית, הבית בו החביאו התושבים את גאולה כהן. נבקר במסגד חדש ונשמע למה נשיא צ'צ'ניה מימן את בנייתו. נבקר בכנסייה צלבנית בה שומרו ציורי קיר מרהיבים.

בקיבוץ מעלה החמישה נסייר עם מישל, חברת הקיבוץ, נכיר דמויות מיוחדות בהיסטוריה של הקיבוץ, נשמע על החיים על קו התפר עד 67, נבקר ברפת המודרנית ועוד הפתעות.

בישוב הר אדר נעלה לתצפית נפלאה מראש המגדל באתר חטיבת הראל ונשמע על חלק מקרבות החטיבה.

הדרכה: אורלי בן משה     

אתרים: מעלה החמישה  500 ₪ לקבוצה, תרומה למסגד הצ'צ'ני- 50 ₪ לקבוצה

 

 

16.3.19    השרון המזרחי  יום מגוון ומרתק בחלקו המזרחי, הפחות מוכר של השרון. פריחה צבעונית, טבע עירוני, תצפיות נפלאות והיסטוריה עשירה.  סיור מרתק במזרח השרון ובו טיולי טבע, פריחה ונוף בגבעות שמעל השרון וסיור מקיף בעיר טייבה. מסלול קצר מקסים בחורבת זכור ליד נירית מעל יער חורשים בין מרבדי פרחים בשלל צבעים. טיול קצר ליד צור נתן ובו בית כנסת שומרוני עתיק ותצפית יפה על טייבה וסביבתה. ליד סלעית נהנה מאחת התצפיות היפות בארץ במצפור חדש לזכר הדר גולדין. נסיים בסיור בפארק האקולוגי הייחודי שנפתח לאחרונה בהוד השרון.

 

הדרכה: שרה רוטנברג  

 

 

6.4.19   ירושלים "אבנים עם לב אדם "  כיצד לבנות חדש ולשמור על רוח המקום ועל אופייה של העיר הקדושה, הצפופה והמתפתחת .עם רם קפלן, אדריכל, מתכנן ערים ומורה דרך נשוחח על האבן הירושלמית ומשמעויותיה, על סוגיות של שימור ופיתוח, על האנשים, הבתים והדמויות שיצרו את העיר ושטבעו בה את פועלם.

בין האתרים: שכונת המושבה הגרמנית ועמק רפאים בעקבות אגודת ההיכל הטמפלרית, פארק המסילה החדש, מתחם בית הנסן – לשעבר בית המצורעים, כיום מרכז אמנות מקסים. שכונת טלביה על בתי המידות המפוארים שבה, משכנות שאננים - פרוייקט הדיור הציבורי הראשון בארץ ישראל.

הדרכה: רם קפלן    
 

 

11.5.19  ״ג'יימס בונד העברי בת"א"  מסע אל ליבה של עיר הביון העברית הראשונה!

טיול חדש וייחודי שנערך לאחר מחקר מקיף על הסודות הכמוסים ביותר (שהיום ניתן לדבר על חלקם)בעקבות לוחמיו הראשונים של המוסד ופעילותם בתל-אביב – "עיר הביון העברית הראשונה". מסע אל שורשיה הנסתרים של "החבצלת"  עם דמויותיהם של מניחי  היסודות לעולם הסוד והסתר. חיילים אלמונים של לח״י לצד הקולגות מהאצ״ל שהתגייסו בעקבות מפקדם יצחק שמיר, מייסד יחידת ״מפרץ״ והממונה עליו - איסר הראל. בהליכה קלה בין בית החברה להגנת הטבע, בית הדר ורחוב אלנבי נשמע על פרשת כרמלה ויונה ז׳בין, פרשת מנהרת בית הדר , השלכת הפצצה לחצרו של השר פנקס, ההתקפה על השגרירות הרוסית, ביה"ס להכשרת לוחמים חשאיים באלנבי ועוד סיפורים נעלמים מרתקים.

הדרכה: אבי משה סגל    

עלות נוספת: יין 10 ש"ח

  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.