שם הקורס:
"חלקת האלוהים הקטנה"
רכז: דודו קצין
תאריך פתיחה: 24/10/2019


הטבע עורך קבלת פנים יפה וחמה לחובבי הלכת. מגוון טיולי טבע ופריחה יפים ומיוחדים למרגלות החרמון ובגליל , טיול היסטורי מרגש בהרי ירושלים וגולת הכותרת-  קמפוס בן יומיים בנוף פראי במרכז בקעת הירדן.

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
5 ימי טיול וקמפוס בן יומיים בבקעת הירדן
חיפה לב המפרץ-עין המפרץ, כרמיאל
450X5 ש"ח
חובבי לכת (מלבד הטיול הראשון- רמה קלה-בינונית)


24.10.19 "חזית ברוחב של כביש" – המערכה על הדרך לירושלים בתש"ח
  שלוחת שיירות: נטייל בין משלטי שער הגיא ונעלה אל רכס שיירות, מדרום לכביש ירושלים – תל אביב. נצפה על באב אל-ואד מזווית לא שגרתית. נספר את סיפורה המופלא של המערכה על הדרך לירושלים בתש"ח, מערכה שמשכה את תשומת לבו של הפיקוד העליון יותר מכל מערכה אחרת במלחמת העצמאות.  סיור מקיף בגן לאומי קסטל, הזכור בשל סיפורי הגבורה שנכרכו בקרבות עליו,  על מפקדים שחיפו על נסיגת טוראים. סיפורים אלה קבעו סטנדרטים חדשים בתולדות צה"ל. בית הקברות בקריית ענבים: בית קברות מיוחד זה, המוקדש לחללי חטיבת הראל, מקפל בתוכו את סיפורם האישי של לוחמי הפלמ"ח שנטלו תשעה קבין של לחימה במלחמת העצמאות. בהדרכת משה חרמץ

 

 

19.12.19  "הו כנרת שלי"   רכס פוריה- מסלול היורד מרכס פוריה לכנרת, המשלב את נופה הכחול של הכנרת עם נקודות מעניינות ברכס- חורבת קדש, עין פוריה ועוד. סיור מרתק בין בתי הבזלת בחצר כנרת בעקבות סיפורי חלוצות- חנה מייזל, רחל המשוררות ועוד רבות וטובות פחות מוכרות.

 

23.1.20   נחל ציפורי   את המסע אל נחל ציפורי נתחיל בשביל סובב נופית המשקיף לנוף מרהיב. נרד אל המבנה היפה בטחנת הנזירים ונעלה בנחל ציפורי בעלייה מתונה אל פינת החמד עין יבקע. נקנח בטיול פריחה קצר ביער ציפורי.


 

12-13.2.20 - רביעי-חמישי - קמפוס בקעת הירדן ודרום- מזרח השומרון

יום רביעי - נופי המלחה   טיול לא שגרתי אל נופי מזרח בקעת הירדן- מסלול באזור מלחה בין כביש 90 לירדן, בו קרקע וצמחייה ייחודית היוצרים נוף יוצא דופן. בהמשך טיול  בשמורת הסלבדורות- חורשת עצים יחידה במינה בארץ, בה מסתתרת מערכת הולכת מים תת-קרקעית קדומה.

 

יום חמישי - מואדי רשאש עינות פצאל   טיול בחבל ארץ יפהפה שכמעט ואינו מטוייל. נסיעה בדרך אלון ותצפית מגבוה על הבקעה. הליכה מכביש אלון אל פינת החמד עין רשאש, ירידה מעט תלולה בואדי רשאש עד המים הזורמים בעינות פצאל וסיום בבריכת מים עתיקה סמוך לפצאל.
בהדרכת חן כץ

לינה : אורחן קבוץ קלי"ה.

 

 

12.3.20 אביב בדישון   בשיא פריחת האביב בגליל נטייל על שביל ישראל במסלול של נוף, פריחה ואולי גם זרימת מים בנחל דישון ובחלקו הדרומי של רכס נפתלי עד לתצפית הנפלאה בקרן נפתלי.

 

7.5.20   "מבט לחרמון"   נחתום את הסדרה במסלול מיוחד אל הר כחל. בגבהים של מעל 1000 מ' האביב עדיין בשיאו בתחילת מאי. נהנה מפרחים שחלקם לא פורחים במקומות אחרים ומנופי החרמון והר דב. נרד מעט לבקעת מן ונעלה לתצפית והמכרות העתיקים בהר כחל ונסיים בנוה אטי"ב. בהדרכת חן כץ





  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.