שם הקורס:
"אומרים ישנה ארץ" - קבוצה ב'-ההרשמה הסתיימה
רכז: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 20/11/2019


לתושבי רחובות, ראשל"צ והסביבה- הסדרה הזו בשבילכם. טיולים במגוון גדול של אזורים ונושאים- 
מהגולן ועד הנגב . כולל קמפוס בן יומיים . נשלב מפגשים מרגשים ומרתקים עם מסלולי טבע יפים ברמת קושי קלה עד בינונית. 


א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
5 ימי טיול וקמפוס בין יומיים
רחובות, ראשל"צ, נס ציונה
448X5 ש"ח
קלה עד בינונית

 


20.11.19   בשביל העמק    "בעמק יפה בין גבעות ושדות..." -  במערב עמק יזרעאל נגלה כמה מהפינות היפות הנחבאות באזור ירוק של גבעות, שדות ומטעים. בגן לאומי בית שערים נכנס אל המערות ונערוך "מסע בזמן" אל דמויות מתקופת המשנה שנקברו באתר הקבורה היהודי החשוב ביותר. נערוך מסע נוסטלגי מרתק במוזיאון המיוחד "א-גרויסע מציאה" ביפעת, עם מאות פריטים מהעבר מלווים בסיפורים משעשעים. נחזור לימי המנדט בביקור בסליק תחנת השידור בגבת. נלך בקטע של שביל חדש-"שביל העמק" ונחפש את פרחי הסתיו הראשונים.

 

18.12.19  ירושלים לקראת כריסטמס  ירושלים נערכת ומתקשטת לקראת החג החשוב. ברוך גיאן, מורה דרך מומחה בירושלים ומדריך צילום ייקח אותנו אחורה במסע בזמן מימי מריה, ישוע ותלמידיו דרך סיפורי הצליינים הנוצרים והתמונות של הצלמים הראשונים בעיר. נסייר בין הר הזיתים, הר ציון והרובע הנוצרי. בהדרכת ברוך גיאן

 

22.1.20  שפך נחל שקמה   טיול חורפי אל אזור טבעי קסום- שפך נחל שקמה. נטייל בין בריכות המים, בוסתנים ישנים, דיונות רכות וחוף הים. באשקלון נבקר במוזיאון יפהפה המוקדש לעבודות המוזאיקה והאמנות של האמנית הבינלאומית אילנה שפיר ז"ל.

 

26.2.20   כרמל של פרחים וזרעים   במרכז היום- סיור באתר ייחודי- "זרעים מציון", חוות הגידול הגדולה והחשובה בארץ לזרעים ופקעות של צמחי בר. נסייר בין הערוגות הפורחות ונשמע על הצלת פקעות וכיצד הזרעים הגדלים כאן בכרם מהרל מעטרים את כבישי ארצנו. נמשיך בטיול טבע, תצפיות נוף ופריחה בדרום הכרמל.

 

24-25.3.20  קמפוס הר הנגב

יום ג:  נקדיש את היום לאזורים פחות מוכרים בהר הנגב, מצפון וממערב למכתש רמון. נטייל באזור בורות לוץ, הפורח נפלא בחודש מרץ כמעט כל שנה. נכיר את הבוטניקה המיוחדת ואת תרבות האדם הקדומה בהר הנגב- בורות מים עתיקים ועוד.

בהמשך- טיול קצר לתצפית מגבוה על המכתש, באזור קרני רמון. תצפית לכוון סיני מאזור הר חריף על כביש הגבול. (המסלול מותנה באישור צבאי)

יום ד: היום יתמקד באתרים בתוך מכתש רמון, בדגש של גיאולוגיה צבעונית וייחודית לאזור המכתשים. אתר "המנסרה", דרך נוף צבעי הרמון, עין סהרונים ומצד סהרונים. נפתח בהליכה קלה ותצפית נפלאה מטיילת מצפה רמון ונמשיך בהליכות קצרות בתוך המכתש. במצפה רמון וסביבתה נכיר את האתגרים וההזדמנויות שבלב המדבר ובקצה הארץ במפגשים עם מקומיים- על אמנות ואיכות סביבה במדבר.

·         לינה מלון פונדק רמון, בחדרים זוגיים.

·         בסיס חצי פנסיון

20.5.20  "הרים סביב לה"  נסיים את הסדרה ואת האביב בהרים שמצפון ומדרום לירושלים. באתר נבי סמואל, הנקודה הגבוהה ביותר ליד ירושלים, נערוך תצפית נפלאה, נטייל בין בוסתן ומעיין ונברר האם שמואל באמת קרוב כאן. סביב פסגת דיר עמר, לא רחוק מהר הטייסים, נצא למסלול טבע ונוף ירוק ויפה, נספר את הסיפור המיוחד של תרפיה בטבע שעברו מטופלים במרכז "איתנים", שלקחו חלק בהכשרת השביל. מפגש מרתק עם אחד האנשים- שמנסים להציל את העולם....נלטף דבורים ,אולי אפילו נלקק דבש...

 

 

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.