שם הקורס:
ירושלים "קצת אחרת"- סוף שבוע חוויתי ההרשמה הסתיימה
רכז: עודד אמיתי –קרמר
תאריך פתיחה: 08/11/2019

אולי אתם מכירים את ירושלים היטב, אך תמיד יש פינות חבויות לא מוכרות ואנשים שיספרו לכם על עצמם ועל העיר מזווית אישית. עם עודד אמיתי, מומחה למפגשים בעיר, נכיר את העיר ואנשיה בדרך מיוחדת.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
8-9.11.19, סופ"ש שישי שבת
שער יפו, ירושלים
137X5 ש"ח
קלה, עירונית

 

 

ירושלים "קצת אחרת"- סוף שבוע חוויתי

 

 

שישי: ארמנים ועדות אחרות בעיר העתיקה

נכיר מקרוב את הארמנים לאורך מתחמים שונים בירושלים ונתרכז ברזי הרובע הארמני, בבית הקברות הארמני, בסדנאות קרמיקה מהידועות בעולם, הקרמיקה המזוגגת הבינלאומית, התפילה הארמנית בכנסיית סנט ג'יימס ונסיים בתצפית מ"מפגש הרובעים". נבקר אצל אומנים ארמנים, נערוך מפגשים עם דמויות מהעדות הארמנית, המרונית והסורית.

חוויה מיוחדת בשעות הערב המוקדמות- קבלת שבת בחצר האדמו"ר ההונגרי.

לאחר ארוחת ערב- קונצרט ייחודי של מוזיקה יהודית ואירופית בנגינה בעוגב מיוחד, עם אקוסטיקה נהדרת בכנסייה הצמודה לבית ההארחה.

 

שבת: עין כרם מבפנים

הכפר משלב יהדות, אסלאם ונצרות בתוך חורש של עצי זית, ברושים וצריחי כנסיות. נכיר מקרוב את אדריכלות הבית הערבי ופסיפס העדות הנוצריות החשובות של ירושלים. בין יתר האתרים והסיפורים: בתי קברות מספרים, ילדותו הצבעונית של המטביל, סיפור האוצרות האבודים, "גן העדן החבוי", מאלישבע לאלישבע ועד לאליזבתה, כפר חשוב בתקופת בית שני, סמטאות ציוריות ואומנים ידועים, תצפיות על "ירושלים – הרים סביב לה", ואדי התימנים, רוסים לבנים ואדומים! ביקור בסדנת קרמיקה, במנזר האחיות ציון ועוד.


·           נערוך מפגשים מיוחדים עם דמויות שקשורות לסיפורי הכפר.

 

 

הדרכה: עודד אמיתי –קרמר

 

לינה: בבית ההארחה המקסים הצמוד לכנסיית סנט ג'ורג' האנגליקנית, בחדרים זוגיים (מיטות נפרדות). כולל ארוחות ערב ובוקר ושתייה חמה חופשית בלובי.

 

הגעה עצמית- מכוניות פרטיות.
לבוש צנוע חובה

 

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.