שם הקורס:
טעם הטבע
רכז: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 08/11/2019
 

לכל טוב הארץ, הצטרפו כל טוב אנשיה וכל אחד הביא את כל טוב מוצאו. נטייל מהמדבר עד הגליל בין הרים ונחלים, באתרי עתיקות וישובים חדשים, נהנה מפריחה עונתית יפה, נפגוש את האנשים, הסיפורים והטעמים. כולל ארוחה עשירה ומיוחדת בכל טיול

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 מפגשים , אחת לחודש
7:30 רכבת ארלוזורוב תל אביב
2200 ש"ח
קלה

 
 כולל ארוחה עשירה ומיוחדת בכל טיול. הארוחות ללא תעודת כשרות

 חזרה לתל אביב אחרי כניסת שבת ברוב הטיולים

8.11.19    "אלכסנדר הגדול"- טיול בנחל אלכסנדר וסביבתו. נתמקד באתרים שנפתחו לאחרונה: אגמון חפר- מאגר גדול ובו שביל הליכה יפה ופינות תצפית ומסתור המאפשרות מבט מהנה על עופות המים הנודדים והחורפים בשרון. מאגר ויקר בעמק חפר, אליו מגיעים בעונה זו אלפי שקנאים וקורמורנים . נספר על ההתיישבות בעמק חפר ונטייל בקטע יפה של נחל אלכסנדר מגשר הצבים, לידו נחפש את הצב הרך המרשים.

 

 13.12.19   "את פנייך שא מזרחה" - יער יתיר וערד   טיול ליער יתיר עם תחילת פריחת החורף. נספר על ייחודו של האזור ונכיר את קו התפר והקו הירוק תרתי משמע. נסע דרך בקעת ערד אל ערד לחוויה קולינרית מיוחדת ב"מדורת השבט" , שם נרגיש כמו במשתה אבירים, עם מבחר בשרים ושיחה על סודות היין. נקנח בתצפית נהדרת לנוף המדבר לקראת שקיעה.

 

17.1.20  מלך הביצה בתל-אביב    שילוב של טבע ליד העיר וסיור עירוני. נטייל בשדה ליד רמת אביב המתכסה בנרקיסים לבנים ונכיר אתרי טבע והיסטוריה הצמודים לעיר. בהמשך נטייל באזור רחוב הרצל ונכיר פינות יפות נסתרות, אמנות חוצות ועוד. ארוחה עשירה באחת ממסעדות העיר.

 

21.2.20   היי לכיש לכישה... את שיא עונת הפריחה בדרום נחגוג במזרח חבל לכיש, שם נטייל בין שדות של כלניות ופרחי חורף לתילים ארכיאולוגיים המספרים על היסטוריה עשירה של התיישבות אנושית. נראה את ההתיישבות היהודית החדשה באזור קו התפר הדרומי. נמשיך לסיור קצר ברהט ולמוקדי פריחה בצפון הנגב, שם גם נתכבד בארוחה עשירה.

20.3.20   "בוקר מול הגלעד" - מהגלבוע לירדן   נפתח את היום בטיולי טבע ונוף בפסגת הגלבוע, בין פרחי האביב (ואולי גם אירוס הגלבוע). נרד אל עמק המעיינות בו נכיר פינת חמד רטובה ונמשיך להכרות עם פרויקט "שער הירדן", אזור תעשיה ישראלי-ירדני משותף. בבית שאן נהנה מארוחה פרסית עשירה מעשה ידיה של לילי, שתספר על האוכל והתרבות הפרסית ועל החיים בבית שאן.

 

1.5.20   בלב ירושלים   הפעם נכיר בירושלים את האתרים במרכז העיר שכולם עוברים לידם אך מעטים מכירים מבפנים. נטייל מבריכת ממילא אל אתרים נחבאים באזור רחוב המלך דוד: בית הקברות המוסלמי הישן וסיפורו של מלון פאלאס הוותיק שהפך למלון מפואר. העיטורים היפים בחצר האנדלוסית, החצר היפה בה שכן מגרש הכדורגל המיתולוגי ימק"א. הסיפור הלא מוכר על פיצוץ מלון המלך דוד. פארק טדי וסיפורו של הבנאי הגדול ביותר בעיר מאז הורדוס... נמשיך בהליכה קלה מגבעת התנ"ך הפורחת אל פארק המסילה- פרויקט סביבתי קהילתי נפלא על תוואי הרכבת הישנה. נהנה מארוחה עשירה בעיר.

 

22.5.20  פינות בגליל המערבי   עיר נסתרת בחורש, בית פרטי שכולו מצויר ועוד מקומות לא מוכרים לרבים במערב הגליל העליון. נטייל בין עצי החורש והעתיקות בחורבת דנעילה. נבקר "בבית עפיה" בו נהנה מציורים נפלאים על הקירות ונשמע את סיפורה של האמנית. נערוך תצפית יפה ונהנה מארוחה עשירה.