שם הקורס:
חוג חיפה
רכז: מדריכים מומחים בתחומם
תאריך פתיחה: 06/12/2019
סדרת טיולים מחיפה, בימי שישי או שבת, בהדרכת מדריכים מומחים, במגוון נושאים ואזורים, מהגליל עד צפון הנגב. ניתן להרשם לטיולים בודדים. מחיר הטיול אינו כולל את עלות האתרים, התשלום לאתרים בנפרד בכל טיול. 
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
5
7:30 היכל הספורט רוממה חיפה
160 ש"ח לטיול ש"ח
קלה

 
 

06/12/2019 ,יום  שישי , ירושלים של קצוות-  מסע בעקבות יוצאים בשאלה וחוזרים בתשובה בירושלים.  סיור מיוחד, מרתק ומרגש בירושלים, מוקד סוער של אמונות ודעות,  של מבקשי אלוהים לצד ספקנים וכופרים. עם מורה הדרך מוטי בר-לב, שגדל בשכונת מאה שערים ויצא בשאלה, נצא למסע מרתק בעקבות אנשים שהפנו עורף לחברה בה גדלו ופנו למסע ארוך ומפותל. ומנגד נבין האם החוזרים בתשובה הצליחו להיטמע בחברה החרדית? מה קרה לדור השני של החוזרים בתשובה? מי הם החוזרים בתשובה שקוראים לחזרה לישראליות? נסייר בשכונות הנחלאות ובשכונת החומה השלישית, נלמד על תפקודי השכונה החרדית, פלגים וכתות בחברה החרדית, פוליטיקה והנהגה, קודי לבוש ועוד.

הדרכה: מוטי בר-לב   

                                                                                   

 

01/02/2020  דנדן וחיות הבר  ביקור בחווה של לילך ודנדן בולוטין היא חוויה בלתי רגילה. סביב קרוון על גבעה מבודדת, הצופה על מרחבי הלס, נסייר בבוסתן של עצי פרי מרחבי העולם ובפרוייקט החיים של בני הזוג וילדיהם- מקלט לחיות בר פצועות, הזוכות כל אחת ליחס אישי. בעונה זו מתכסות הגבעות בירוק עם כתמים אדומים של כלניות. נטייל אל ריכוזי פריחה ונצפה לכוון רצועת עזה ומישורי הנגב.

הדרכה: דנדן ולילך בולוטין    

חוות בולוטין- 50 ₪ לאדם

 

14/03/2020  הרי יהודה- פרחים, נופים ואתרים  בהרים המתנשאים בין בית שמש לצור הדסה נגלה נקודות חן שאינן מוכרות לרבים, תצפיות נהדרות ופריחה צבעונית של סוף החורף. ליד בר גיורא נלך בשביל נח, הצופה מגבוה על נחל שורק. נדבר על חקלאות המעיינות בהר במעיין ובבוסתן בעין קובי. נספר על " מבצע לולב" ועל תולדות הגבול בין ישראל וירדן ומה קורה כיום בקו התפר באזור מבוא ביתר. סיפורו יוצא הדופן של הכפר ואדי פוקין השוכן בדיוק על קו התפר. נרד אל גבעות השפלה "לקפיצה קטנה לאיטליה" במנזר היפה בית ג'ימאל.  

הדרכה: שרה רוטנברג  

אתרים : מפגש בית ג'ימאל  10 ₪ לאדם

 

18/04/2020 "טבור הגליל" - הר תבור   בפסגה נבקר בכנסייה המרשימה והחשובה לציון ההשתנות של ישוע. טיול טבע, נוף ופריחת הסתיו בשביל הפסגה של הר תבור. כפר נין - בכנסייה קטנה ומיוחדת למרגלות התבור נספר על אחד הנסים של ישוע בגליל. כפר כנא- נבקר בכנסיות בעקבות "נס היין" של ישוע ונסייר מעט בכפר.

 הדרכה:  יותם יעקבסון

 מוניות עליה לתבור : 20 ₪

 

 

02/05/2020  " ללכת חרש על המים" – סיפורי ביון עלומים סמוך לכנרת   סיור מאלונים עד המושבה מגדל שבבקעת גינוסר - מושבתם של לוחמים חשאיים, מסתערבים עזי נפש שאצלם מעשה אבות סימן לבנים:נבקר בנחלת הזיתים והבזלת של פנחס ג׳ינו ובנו יוסי ונתוודע למאבק האיתנים שניטש עליה.נכיר את דיוקנו של יוסי ג׳ינו- הלוחם הבודד עמוק בעורף האויב, הפרא האציל. "סודות בין הגלים" - נעלה את דמויותיהם של סוכנים שפעלו נגד בני עמם והלכו עד הקצה, על חבל דק - בהפעלה וירטואוזית של חלוצי המודיעין בישוב היהודי - המוכתרים והמנהיגים של קיבוצי האגם ...

הדרכה: אבי משה סגל      

אתרים : מפגש במגדל 15 ₪ לאדם

 

 

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.