שם הקורס:
אומרים ישנה ארץ
רכז: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 15/10/2012
 ארץ ישראל היא גשר בין שלוש יבשות מה שהפך אותה לנקודת מפגש מרתקת, לאורך ההיסטוריה. במסגרת הסיורים שבסדרה נכיר פינות קסומות באזורים השונים, צמחייה נדירה, תרבות עשירה, ארכיאולוגיה מרתקת וכל זה מרכיב פסיפס צבעוני של ארץ אהובה.

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7 מפגשים
רחובות וראשל"צ. 7:00
3X505 ₪ ש"ח
קלה עד בינונית

  לסדרה זו יצאו שתי קבוצות. התאריכים בשחור לקבוצה א'. התאריכים בכחול לקבוצה ב':

    

15.10.12 , 22.10.12  נזיר וצייר במדבר  נבקר במוזיאון הצייר משה קסטל, אשר נפתח לא מכבר במעלה אדומים.  המקום מהווה מפגש מרתק של אמנות, אדריכלות ונוף מדברי מרהיב. נמשיך לאתנחתא בטבע: הליכה נינוחה בעין פרת - נווה מדבר ירוק וקסום, עם בריכות טורקיז ומנזר התלוי על מצוק.

 

5.11.12 , 19.11.12  פסיפס גלילי סיור בציפורי העתיקה ייזמן לנו מסע בזמן, אל פאר התקופה הרומית. נתרשם מן המבנים העתיקים של התיאטרון, מערכת המים הגדולה, בית הכנסת, וילה רומית ומעל הכל  מערכת של פסיפסים מהיפים שנתגלו בארץ, עם תמונות מעולם המיתולוגיה. נמשיך לטיול צבעוני בין מבשרי הגשם שעתה התחילו להציץ ונהנה מהאווירה הקסומה של עונת המסיק בגליל התחתון.

 

14.1.13, 28.1.13   דרך הקיסר ושביל השכנים   בעונה בה פרחי החורף הראשונים מקשטים את החורש, נטייל לאורך הדרך "הרומית" העולה מעמק האלה להר. נכיר את הארגון  הישראלי- פלסטיני- ירדני-"ידידי כדור הארץ" אשר יובילו אותנו בין השבילים ויספרו את סיפור המקום מזווית של שיתוף בין עמים למען איכות הסביבה. בטיול בהר סנסאן נצפה אל ואדי פוכין ונשמע סיפור מרתק על חקלאות כפרית של פעם.

 

 

11.2.13 , 18.2.13  "מי גר בשעריים?"  טיול של פריחה ססגונית וחדשות מרעישות מעולם העתיקות. נתחיל בעמק האלה ונעלה מעט אל חורבת כייפא, העיר הנחשפת שהיא אולי שעריים המקראית. נכיר את המחקר הארכיאולוגי של המקום וננסה להבין האם הייתה העיר שעריים חלק ממלכת דוד. לסיום נבקר אצל אומן מקומי.

 

4.3.13 , 11.3.13   "וגם הנגב עוד יהיה פורח..."   נדרים אל מדבר הנגב הגדול בעונה בה הוא הופך למרבד צבעוני. נהנה מטיול בשבילי הפריחה ואולי אף נפגוש את פריחת האירוסים הנדירה. נסיים במפגש עם תושבי הנגב ונשמע גם על ה"פריחה" של האזור בשנים האחרונות.

 
 
20.5.13  , 27.5.13  פלישתים, רומאים וצלבנים נפגשים באשקלון   לאורך תקופות רבות בהיסטוריה הייתה אשקלון אחת הערים הגדולות והחשובות ב ארץ ישראל, לכך נמצא עדויות רבות ומרשימות בסיורינו בגן הארכיאולוגי הפסטורלי של העיר. נצא בשעות בין הערביים הנעימות למסע מרתק בהיסטוריה המסתתרת בין הסרקופגים המפוארים, השער המקושת הקדום ביותר ופריחה מרשימה של 'נר הלילה', בשקיעה.

קבוצה ב'- נדחה ל-6.5.13  לכרמל ולשביל השיר בגן הבוטני - אורנים איסוף מדרום


 

יציאה 12:30חזרה 22.00 איסוף מצפון

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.