שם הקורס:
לוקחים בהליכה
רכז: צחי גלובין
תאריך פתיחה: 23/10/2012
בואו להכיר את נפלאות ארצנו ברגליים. סדרה של טיולים, המשלבים נופים יפהפיים, מים ומסלולים מאתגרים מקניוני מדבר יהודה ועד הגליל הפורח.

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
5 מפגשים +יומיים קמפוס במדבר יהודה
ת"א, רכבת ארלוזורוב. שעה: 7:15
599X3 ש"ח
מיטיבי לכת

 

 23.10.12  "אריות בגליל"   מדוע זכו יישובים והרים בגליל העליון להיקרא ע"ש מלך החיות? על שאלה זו ורבות אחרות ננסה להשיב בטיול נופי מרשים בחלקה הדרומי של שמורת הר מירון. נטייל מהכפר בית ג'אן אל מסלול סובב הר כפיר, נצפה על הרי הגליל ונרד בנוף ירוק אל חמדת ימים.

 

  נדחה ל-24-25.12  - מצדה קניונים סביב לה - קמפוס יומיים בדרום מדבר יהודה: 

יום 1: מצדה מזווית שלא הכרתם- מסלול יפהפה במדבר יהודה ממעלה רחף אל הר אלעזר. עלייה לא ארוכה תוביל אותנו אל ראש הקניון העמוק של נחל רחף, אותו נחצה ונמשיך צפונה אל פסגת הר אלעזר לתצפית מאד לא שגרתית על מצדה. נסיים בירידה אל מרגלות המצדה, נבלה את הלילה בלינה בחניון מדברי.

יום-2: נחל צאלים- מהתצפית הנהדרת בראש גבעת גרני נרד בשביל תלול למדי אל ערוץ נחל צאלים, מהגדולים והעמוקים בקניוני המדבר. נתרענן במים הצלולים של עין נמר, פינת חמד רטובה בין הבולדרים הגדולים. נמשיך בירידה חווייתית בגיא סלעים, נקיק צר המתחתר בערוצו הגדול של נחל צאלים.

יציאה 7:00

כולל לינה בחניון מסודר עם מקלחות ושירותים. כלכלת שטח מלאה מהערב. מי שמעונין באוכל כשר עם תעודת כשרות - יש להודיע לשולמית.
 

12.2.13  הדרום המתעורר   טיול אל הפריחה השופעת הצובעת את מישורי ובתרונות הלס של הנגב המערבי באדום ובשלל צבעים. נטייל בנחל סחף שבמכתש בארי, נברר מדוע חיפשו כאן הבריטים גופרית ונמשיך אל שביל בורות המים העמוקים ליד מצוקי נחל גרר.

 

12.3.13  - שינוי עקב השרב 

גליל צבעוני האביב לקראת סיום אך הגליל העליון עוד פורח וירוק בעונה זו. נפתח בסיפורו המיוחד של הכפר ג'יש – גוש חלב, ממנו נלך אל פינת חמד נסתרת בהרי הגליל- בריכת עין חלב. נמשיך בירידה אל נחל צבעון ונטייל בין עצי האלון הגבוהים בארץ- ביער ברעם.

 

 

 

9.4.13  מעיינות בהר  פריחת אביב ומעיינות ניקבה בהרי ירושלים. נתחיל בפינת החמד עין קובי, נגלוש במורד אל נחל רפאים, נעלה לחירבת סעדים בה נשמע אגדה מקומית ונבין את הקשר בין מקומות קדושים לשמירת טבע. נרד במעיינות רכס עמינדב עד עין חנדק. (אם יהיה חם נשלב טבילות רענון במים)

 

 

30.4.13       מסלול חלופי למסלול שהתבצע בגליל :

הרי ירושלים – מסלול המשך למסלול של 9.4 : מחורבת סעדים עלייה קלה לתצפית מיד קנדי ופסנתר רובינשטיין. ירידה ברכס לבן אל מעיינות נחל רפאים– עין אל בלד, עין אל חנייה ועין לבן (אפשרות לשכשוך רענון במי המעיינות בהתאם למזג האוויר) והמשך בנחל רפאים עד גן החיות התנכי. סיור מודרך מיוחד בגן עם מדריכה בכירה בגן עם תצפית על גוזלי נשרים שנולדו לא מכבר.

נקנח את הסדרה במסיבת סיום בפינה יפה בשטח הגן

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.