שם הקורס:
שיא הטבע- סדרה לגמול
רכז: דודו קצין
תאריך פתיחה: 18/10/2012
 סדרת טיולים בעקבות הפריחות הנפלאות והנדירות, בדיוק בעונה המתאימה. נגלה את הצבעים הייחודיים של הטבע הישראלי ונלמד מקרוב על הצמחייה העשירה של ארצנו.

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7 מפגשים, אחת לחודש
ת"א, רכבת ארלוזורוב, שעה: 7:30
505X3 ש"ח
בינונית

  

 

18.10.12  צהוב על גבי שחור   ברכס חזקה בצפון הגולן נעלה לתצפית מרהיבה אל סוריה ומרחבי הגולן ונחפש את מלכת הסתיו- החלמונית הגדולה ואחותה הסתוונית. נרד מראש הרכס בנוף החורש הירוק עד אלוני הבשן.

 

15.11.12  אל היער הגדול בארץ   נצא למסע הכרות עם אזור ספר המדבר ביער יתיר, היער הנטוע הגדול בקצה הדרומי של הרי יהודה. נחפש חלמוניות ומבשרי גשם על רקע נוף ירוק ובקצהו של היער נשקיף מגבוה על המדבר. נסיים בסיור מרתק בכפר הבדואי דריג'את, אל מערות ששימשו למגורים וכיום משמשות לתיירות.

 

3.1.13 ( נדחה מה-6.12 ) לבן ירוק ושחור בכרמל  טיול אל פריחת הנרקיסים בנחל כלח הטובל בחורש ים תיכוני מפותח. נרד אל אזור שוויצריה הקטנה ונעלה מעט דרך האזור המשתקם מהשריפה ליד בית אורן.

 

24.1.13   פזמון ליקינטון  טיול שיש בו הכל- נוף, פריחה, קרב היסטורי מדהים ומסורת דתית. נחפש את פריחת היקינטון המזרחי המרשים בקרני חיטין ונספר על אחד הקרבות החשובים בהיסטוריה אשר התחולל כאן. נמשיך לביקור באתר הקדוש ביותר לדרוזים- 'נבי שועייב'.

 

14.2.13  שלל צבעי הטבע   נהנה מפריחת סוף החורף ברכס אבישור, נטייל אל שפע פרחים באדום, לבן, צהוב וכחול בין מצפה משואה לתל גודד. נמשיך אל חורבת עתרי, יישוב יהודי עתיק ובו מגוון מערות.

 

 

14.3.13  פריחת האירוס הנצרתי  טיול אל פריחת אחד מהיפים בפרחי הארץ על גבעת המורה. נהנה מן הנוף הצבעוני הנפרס לפנינו מפסגת גבעת המורה. נמשיך לטיול בחלקו העליון והפחות מוכר של נחל תבור העטור פריחה ססגונית.

 

18.4.13  אדומות על הגובה  מסלול סביב אחד ההרים הגבוהים בגליל- הר הלל, בעקבות אחד הפרחים המרשימים בארץ- אדמונית החורש. נצפה על מרחבי הגליל, נכיר את הצומח והפריחה בגוש הרי מירון ונדבר על היחסים המורכבים בין תושבי הכפר בית ג'ן לשמורת הטבע הגדולה שסביבם.

 

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.