שם הקורס:
חדש! בלוז לחופש- סדרה לגמול בחופשות של מערכת החינוך
רכז: דודו קצין
תאריך פתיחה: 09/10/2012
סדרת סיורים מרתקים אל הנופים הירוקים, המדבר הגדול, ההרים הגבוהים והעמקים רחבי הידיים. הסיורים יתקיימו בימי חופשה במערכת החינוך, במיוחד עבור כל אוהבי המרחבים אשר לא מוצאים זמן פנוי במהלך שנת הלימודים.

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
56 ש', 2 ש"ש
7
ת"א, רכבת ארלוזורוב, שעה: 7:30
505X3 ש"ח
קלה עד בינונית

**המפגשים יתקיימו בימים משתנים בהתאם לחופשות מערכת החינוך 
 

 

9.10.12  סוכות בגליל   טיול אל כפרי הדרוזים בגליל העליון. נהנה ממסלול קצר ומקסים בפארק הסלעים בכיסרא, שם פיסל הטבע נקיקים בסלעי הגיר. נסייר בכפר חורפיש ונתצפת מראש הר זבול. נסיים עם מפגש מרתק עם אחד מתושבי הכפר וטיול קצר אל פריחת מבשרי הגשם.

9.12.12  האנשים מן הבקעה    נשלב היסטוריה, נוף ומפגשים עם חקלאי האזור  לאורך כביש 90 החוצה את בקעת הירדן לכל אורכה.. נצפה לעבר הירדן מאנדרטת הבקעה ונספר על 'ארץ המרדפים'. נכיר מקרוב את החקלאות המתקדמת במפעל עיבוד תמרים במושב ארגמן ובחממות התבלינים במושב נעמה. נשמע על מסורות יהודיות ונוצריות באתר הטבילה בירדן קאסר אל יהוד- "ארץ המנזרים הנטושים".

25.2.13   גם הטבע מתחפש  בחורף ובאביב כל יום הוא פורים בטבע. בטיול אל רכס אבישור וחורבת עיתרי, בדגש פריחות של תחילת האביב, נראה פרחים המתחפשים ו"מרמים" חרקים, נכנס לכמה מאלפי המערות בגבעות השפלה ונבקר בשרידי ישוב יהודי גדול.

17.3.13  פסיפס של צבעים ועמים בגליל בשיא פריחת האביב בגליל התחתון פורח על גבעת המורה האירוס הנצרתי- אחד הפרחים היפים והגדולים ברחבי הארצנו. נטייל במסלול מעגלי בראש הגבעה, נמשיך לשביל נופי מעל נחל תבור וגם נכיר את כפרי הערבים והבדואים באזור.

2.4.13   אל העצים האדומים  נטייל במסלול מקסים אל נחל קטלב הנקרא על שם העץ בעל הגזע האדום.  נתחיל את המסלול בשביל נופי גבוה מעל נחל קטלב ובו פריחת אביב ססגונית. נרד בקטע מעט תלול וקצר אל ערוץ הנחל המוצל ונמשיך בהליכה עד מפגשו עם נחל שורק- הנחל הגדול באזור.

 28.4.13   מול ארץ הארזים  יום של נופים, סיפורים ואנשים בגליל המערבי.  נצפה מרכס אדמית, אל עבר לבנון ולנוף הגלילי ההררי ונספר את גלגולי גבול לבנון מתחילת המאה ה-20 עד ימינו. נצא לטיול קצר אל חורבת עירב לתצפית מיוחדת גבוה מעל נחל בצת נספר את סיפור הכפר ערב אל ערמשה הסמוך. נקנח את היום במפגש מהנה עם כרמלה ועם אמנות קליעת הסלים.

16.5.13  פריחה אביבית במרומי החרמון   בימים בהם הקיץ משתלט על שאר חלקי הארץ האביב מגיע לשיאו בפסגת החרמון. לאחר עליה ברכבל נצא לטיול של פריחה השונה מכל מה שרואים "למטה" ונראה כיצד מתמודדים הצמחים עם הקור והשלג. נצפה מגבוה אל סוריה ואל הגולן ונשלב סיפורי קרב ממלחמת יום הכפורים, כל אלו ועוד מ"העיניים של המדינה ".

 

                            

 
  

אתר זה מותאם לגלישה בדפדפן אקספלורר 8 ומעלה.