שם הקורס:
"אומרים ישנה ארץ" - קבוצה א'
רכז: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 30/10/2019


להלן רשימת טיולי ההשלמה לטיולים שנדחו בימי קורונה. למטיילי הסדרה משנת פעילות תש"ף

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
השלמות משנת תש"ף
רחובות, ראשל"צ, נס ציונה
קלה עד בינונית

   

 

03/09/2020  חוף הכרמל וטירת הכרמל   (  במקום זרעים מציון ודרום הכרמל ) 

בטירת הכרמל חיים אלפי יוצאי העדה הקווקזית. ביוזמת רב העדה נבנה אחד מבתי הכנסת המרשימים בארץ שבו זהב, בדים מסוגננים וצבעונים בשילוב סמלים יהודיים.  נספר על העדה ועל הקמת בית הכנסת.מלח הארץ- בצמוד לבריכות המלח בעתלית הוקם מרכז מבקרים חדש במבנה ייחודי המהווה שחזור של טחנת המלח במפעל העתיק. נשמע על חשיבות המלח מימי קדם עד ימינו ואולי גם נזכה לראות להקת פלמינגו "בסעודת סרטנים".  נטייל בחורבת קרתא מעל עתלית- תצפית יפה על חוף הים ועל שרידי המבצר הצלבני הענק. נטייל בין השרידים הצלבניים של המבצר הקטן בגבעה המתכסה באלפי חצבים הפורחים בלבן.

 

14/10/2020   - "תל אביב – מהנעשה בעיר הירוקה"   הכרות עם תל אביב מזוויות פחות מוכרות בשני חלקים:  "העיר הירוקה"- סיור מקיף בגני הטבע המגוונים בפארק הירקון וטיול ליד הירקון וראש ציפור.

 

  "מהנעשה בעירם" – ת"א של יחיאל ועלי מוהר.  סיור חדש וייחודי, מרגש ומשעשע, בעקבות שירתם וכתיבתם של אב ובן- יחיאל מוהר המשורר והפיזמונאי, שתיאר בפזמונים את ההיסטוריה של המדינה הצעירה. ועלי מוהר הפיזמונאי והעיתונאי, שתיאר את תל אביב בשיריו ובטור המיתולוגי "מהנעשה בעירנו". שירי אהבה לצד שירי מולדת, עברית נפלאה לצד סלנג עסיסי. מה בין "בית הספר ע"ש א.ד. גורדון לאוהד הכדורגל האדום ולאריק איינשטיין ועוד נושאים רבים. בליווי השמעת שירים מוכרים וקטעי קריאה לא מוכרים. בהדרכת עדנה אשד ועומר שפירא 


25-26/11/2020 ,   קמפוס הר הנגב  

יום 1:  נקדיש את היום לרמת הנגב ותרבות האדם במדבר מימי קדם ועד ימינו. נצפה מגבוה על מתחם האנרגיה הסולארית הגדול ביותר בארץ. נדון בטכנולוגיות ובייצור האנרגיה הירוקה בישראל, כיום וב-2050... נבקר  באנדרטת חללי יחידת "הקומנדו הצרפתי" ונשמע סיפורי גבורה וסיפור טראגי במלחמת העצמאות.  נסע דרך פתחת נצנה אל אזור בארותיים ועזוז, שם נטייל בנחל בארותיים. נמשיך בנסיעה לאורך הגבול אל הר חריף ומשם למצפה רמון. (מותנה באישור הצבאי- אם לא יתאפשר -נטייל באזור שדה בוקר.

יום 2: נטייל באתרים שנפתחו לאחרונה לקהל בתוך מכתש רמון, בדגש של גיאולוגיה צבעונית וייחודית לאזור. הליכה קלה ותצפית נפלאה מטיילת מצפה רמון ונמשיך אל "דרך נוף צבעי הרמון", בה נשלב נסיעה והליכות קצרות בין מחצבות משוקמות בהן נראים כל צבעי המכתש. במצפה רמון וסביבתה נכיר את האתגרים וההזדמנויות במפגשים עם מקומיים- על אמנות ואיכות סביבה
לינה וכלכלה במלון פונדק רמון, בחדרים זוגיים. חצי פנסיון.

*על מנת להשתתף בטיולי ההשלמה יש להירשם מראש במייל : shulamit@spni.org.il או בטלפון 03-6388674*