שם הקורס:
"אומרים ישנה ארץ" - קבוצה ב'
רכז: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 20/11/2019


להלן רשימת טיולי ההשלמה לטיולים שנדחו בימי קורונה. למטיילי הסדרה משנת פעילות תש"ף

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
השלמות משנת תש"ף
רחובות, ראשל"צ, נס ציונה
קלה עד בינונית

 

09/09/2020  חוף הכרמל וטירת הכרמל    (יום חמישי,  במקום טיול זרעים מציון)    בטירת הכרמל חיים אלפי יוצאי העדה הקווקזית. ביוזמת רב העדה נבנה בעיר אחד מבתי הכנסת המפוארים והמרשימים בארץ שבו זהב, בדים מסוגננים וצבעונים בשילוב סמלים יהודיים מייצרים תחושה של היכל מלכות.  נספר על העדה הקווקזית ועל הקמת בית הכנסת. מלח הארץ- בצמוד לבריכות המלח ליד עתלית הוקם מרכז מבקרים חדש השוכן במבנה אבן גדול וייחודי, המהווה שחזור של טחנת המלח במפעל העתיק. נשמע כאן על חשיבות המלח מימי קדם עד ימינו ואולי גם נזכה לראות להקת פלמינגו "בסעודת סרטנים".  נטייל בחורבת קרתא מעל עתלית. עלייה קצרה מובילה לתצפית יפה על חוף הים ועל המבצר הצלבני האחרון שהחזיק מעמד. נטייל בין השרידים הצלבניים של המבצר הקטן שעל הגבעה המתכסה בעונה זו באלפי חצבים הפורחים בלבן.

 

01-02/12/2020    קמפוס הר הנגב 

יום 1:  נקדיש את היום לרמת הנגב, נכיר את תרבות האדם מימי קדם ועד הפרויקט הטכנולוגי הגדול ביותר בנגב בימינו. נצפה מגבוה על מתחם האנרגיה הסולארית החדש באשלים, הגדול ביותר בארץ. נדון בטכנולוגיות ובייצור האנרגיה הירוקה בישראל, כיום, ב-2030 וב-2050...נבקר באנדרטת חללי יחידת "הקומנדו הצרפתי" שהיו חלק מחטיבת פלמ"ח נגב ונשמע סיפורי גבורה וסיפור טראגי במלחמת העצמאות  נסע דרך פתחת נצנה אל אזור בארותיים ועזוז, שם נטייל בנחל בארותיים. נמשיך בנסיעה לאורך הגבול אל הר חריף ומשם למצפה רמון. (מותנה באישור הצבאי) אם לא תתאפשר נסיעה על כביש הגבול באזור בארותיים והר חריף-נטייל באזור שדה בוקר.

יום 2: היום יתמקד באתרים שנפתחו לאחרונה לקהל בתוך מכתש רמון, בדגש של גיאולוגיה צבעונית וייחודית לאזור המכתשים. נפתח בהליכה קלה ותצפית נפלאה מטיילת מצפה רמון ונמשיך אל "דרך נוף צבעי הרמון", בה נשלב נסיעה והליכות קצרות בין מחצבות משוקמות בהן נראים כל צבעי המכתש. במצפה רמון וסביבתה נכיר את האתגרים וההזדמנויות שבלב המדבר ובקצה הארץ במפגשים עם מקומיים- על אמנות ואיכות סביבה

לינה וכלכלה במלון פונדק רמון, בחדרים זוגיים. חצי פנסיון. 

*על מנת להשתתף בטיולי ההשלמה יש להירשם מראש במייל : shulamit@spni.org.il או בטלפון 03-6388674*