שם הקורס:
"גליל קליל"
הדרכה: דודו קצין
תאריך פתיחה: 29/10/2020
סדרה לאוהבי הטבע עם "ערך מוסף" בכל טיול- סיור באתר היסטורי או מפגש מיוחד. נשלב תצפיות נוף נפלאות עם הליכות ברמת קושי קלה עד בינונית בטבע במגוון אזורים, בהתאמה לפריחות בעונות השונות.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב)
1660 ש"ח
קלה– בינונית 4-6 ק"מ ביום, רובם בירידות ברמה בינונית

 

29/10/2020   נחל נריה והכפר חורפייש ברכס הרי מירון נטייל בנוף ירוק ונחפש את פרחי הסתיו בירידה בנחל נריה המוצל. נספר על "כביש המריבה" בין חורפיש  לבית –ג'ן  ונמשיך לסיור בכפר חורפייש, כולל תצפית לקראת שקיעה מראש הר זבול.

26/11/2020  נחל געתון וכפר ורדים  נלך בנוף ירוק בקטע קצר של נחל געתון ונכיר את חורבת געתון- מבנה גדול ומרשים הנסתר בין עצי החורש. סיור מרגש "במארג" בכפר ורדים,  מרכז תעסוקה ותרבות הפועל לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות, מתוך כבוד, רגישות, יוזמה ויצירתיות. בסמוך נטייל בקצרה אל הר אגר, בו נכיר מתקן ענק יחיד במינו בארץ.

14/01/2021  "שוויץ זה כאן"- מיער שוויץ לחצר כנרת  אנו מתחת לפני הים ולא באלפים, אך מיער שוויץ מעל הכנרת נשקף נוף נהדר של האגם בירידה דרך עין פורייה אל המושבה כנרת. נסייר ב"חצר כנרת " בשילוב סיפורים מרגשים על חלוצי העמק עם שירי רחל.   
   

11/02/2021  נחל עכברה ומצודת ביריה  ירידה לאורכו של הנחל המוכר למעטים בלבד, המתהדר בעונה זו בפריחת עצי השקד. מצוקי הנחל ילוו אותנו לאורך המסלול היפה ממבואות צפת ועד מפגשו עם נחל עמוד. נמשיך לסיור מרתק וסיפור היסטורי יוצא דופן במצודת ביריה, ממנה נשקף נוף נפלא.


11/03/2021  פריחת אביב הר תבור וגבעת המורה 
נטייל בשביל מוצל בפסגת הר תבור ממנה נשקף נוף נהדר ונבקר בכנסייה המרשימה והחשובה לציון ההשתנות של ישוע. נמשיך אל גבעת המורה הנמצאת בעונה זו בשיא הפריחה ואולי נזכה לפריחת אירוס נצרתי. (הטיול בגבעת המורה מותנה באישור שטח אש) 


22/04/2021  מקרני חיטין לנבי שועיב  
מסלול נופי והיסטורי במזרח הגליל התחתון.
עלייה קצרה תוביל אל פסגת הר געש קדום- קרני חיטין המפורסם מהקרב ששינה את פני ההיסטוריה. נרד בשביל הצופה אל בקעת ארבל ונסיים בביקור בעקבות מסורות דרוזיות באתר המקודש ביותר לדרוזים- נבי שועייב.


13/05/2021 "בצעד תימני" - אתרי רכס אדמית  ומושב עמקא 
ברכס אדמית הסמוך לגבול לבנון במערב הגליל נהנה מתצפיות נפלאות על נחל בצת ואזור הגבול. נטייל בין עצי החורש של פארק אדמית  ונכיר את הכפר הבדואי ערמשה הצמוד לגדר הגבול. נקנח באווירה תימנית עם אירוח , כיבוד קל וסיפורים על מסורת תימן בסוכת האירוח המקסימה של כרמלה במושב עמקא.