שם הקורס:
"טעם הטבע"
הדרכה: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 06/11/2020

לכל טוב הארץ, הצטרפו כל טוב אנשיה וכל אחד הביא את כל טוב מוצאו. נטייל בין הרים ונחלים, באתרי עתיקות וישובים חדשים, נהנה מפריחה עונתית יפה, נפגוש את האנשים, הסיפורים והטעמים.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב)
2220 ש"ח
קלה

   

06/11/2020  הירקון - לא מה שהכרתם  כולם מכירים את הירקון, אבל הפעם נגיע לפינות נסתרות שרובנו לא מגיעים אליהם. לאורך הירקון הנקי נדון בשינוי שחל בנחל. נסייר בפארק האקולוגי החדש בהוד השרון ונלך אל הירקון. נבקר בגנים יפים בפארק הירקון ועוד הפתעות.

 

04/12/2020 כרמל - חוויה דרוזית אחרת  מפגש מרגש עם בותיינה, אמנית מדליית אל כרמל היוצרת ציורים בהשפעת אירועי השואה.  נהנה מתצפית יפה מחוות משמר הכרמל עם סיפורו המיוחד של הישוב הקטן והמבודד ונשלב טיולי טבע קצרים לפריחת הסתיו בכרמל 

 

08/01/2021   דקל מול עזה   את הפרחים הראשונים של החורף נחפש בטיול בקטע פחות מוכר של נחל הבשור. נבקר "באגדת חבל ימית" במושב דקל ונחשף לסיפור מרגש על תקופה יפה שחלפה בחבל ימית, מעבר התושבים למען השלום, הבניה והפריחה בחבל אשכול. באווירה כפרית רגועה נהנה מארוחה טעימה בסגנון איטלקי.

 

29/01/2021 פזמון ליקינטון   בעונה זו פורחים על גבעת קרני חיטין פרחי היקינטון המזרחי, מהיפים בפרחי הבר בארץ. על רקע נוף פסטורלי ופריחת החורף נספר את סיפורו המדהים של הקרב החשוב בתולדות ארץ ישראל, שהתחולל ביום קיץ לוהט. נצפה מגבוה על האגם הלאומי שזכה להתמלא עד תום השנה ונקנח בארוחה טעימה.  

19/02/2021   השורק לפרחים   בפברואר אין צורך לנסוע רחוק, הפריחה היפה ביותר נמצאת במישור החוף. נכיר אתרים פחות מוכרים באזור נחל שורק תחתון ובשביל מקסים בין חוף פלמחים לעיר עתיקה על מצוק מעל הים. עם קצת מזל נראה את פריחת אירוס הארגמן. נהנה מארוחה עשירה.

  

 

09/04/2021   פריחת אביב בהרי ירושלים  נטייל בין פרחי האביב בהרי ירושלים סחלבים ועוד פרחים נדירים יותר ופחות. בהר הטייסים נצפה לכל הכוונים, נערוך סיור פריחה ונשלב סיפור מתחילת ימיו של החיל האוויר. סמוך לשם, סביב פסגת דיר עמר, נצא למסלול טבע ונוף ירוק ויפה, נספר את הסיפור המיוחד של תרפיה בטבע שעברו מטופלים במרכז "איתנים", שלקחו חלק בהכשרת השביל. בעין רפא נהנה מארוחה ערבית עם מגוון מטעמים מסורתיים.

 

07/05/2021  "שתולה על פלגי מים"  נסיים את הסדרה ביום מגוון סמוך לגבול לבנון. טיול קצר ומרענן ליד המים הזורמים בפינת החמד עין חרדלית שבנחל כזיב, בה ניתן לשכשך רגליים ואף ללכת במים רדודים.  "שביל הנפש",ניסע לאורך הגבול לאורך "הקירות המדברים" שהם ציורים שנעשו על ידי עמותת אומנים למען ישראל.נצפה ללבנון ונראה מרחוק את אחת הכניסות למנהרה שחצב החיזבאללה כדי לחדור לישראל. נטייל בשביל מיוחד בין עצי ער אציל גבוהים היוצרים יער מוצל ומדהים על גבול הצפון ליד מושב שתולה. לאורך השביל שלטים עם ציטוטים הקשורים לטבע. במושב שתולה נשב אצל שולה, "המאמא הכורדית" שתספר את סיפור חייה בהומור בשילוב שירים כורדיים ונהנה מארוחה כורדית מסורתית עשירה וטעימה.