שם הקורס:
"פנים ושמות"
הדרכה: שרה רוטנברג
תאריך פתיחה: 09/11/2020
 

סדרה ייחודית בה נכיר במפגשים ישירים ובשיחות מרתקות כמה מהקהילות ומהיישובים המיוחדים בארץ ונשמע על חייהם יוצאי הדופן. נשלב קטעי הליכה קצרים ויפים בטבע

 

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב)
1720 ש"ח
קלה

 

  30/11/2020 ירוחם והמכתש הגדול בדרך דרומה נעצור בחוות הנאקות "חלב בראשית" בתארבין להפסקת בוקר ושיחה קלה על סגולות חלב הנאקות. נמשיך לתצפית נפלאה מראש הר אבנון למכתש הגדול ונרד להליכה אל אתר "העצים המאובנים" הנמצא בלב המכתש הגדול. נלך מעט על גדות אגם ירוחם. נגיע למפגש במרכז עתיד במדבר ונשמע על השינויים העוברים על ירוחם וסביבתה ונערוך מפגש מרתק עם תושב ותיק.

 

 08/02/2021   נדחה עקב הגבלות נעדכן  מועד חלופי ( נדחה מ-1.2.21)  "שכחו את מוצא בסיבוב"   טיול טבע המשלב סיפור היסטורי לא מוכר ופריחת חורף ושקדיות בנוף המקסים של הרי ירושלים. נחזור אל סיפורי הגבורה והחלוציות שהתרחשו כאן במאה ה- 19 וה- 20. נגלה מתי והיכן החלו להקים ישובים חדשים. מפגש מרגש עם אמיר כהן, נכד למשפחת לאה ויצחק כהן, מהמשפחות הראשונות במושבה. נשמע מאמיר על דמויות רבות ומוכרות הקשורות למושבה מוצא.

הליכה יפה ולא ארוכה לפסגת הר חרת במסלול קל ונעים עם נופי ירושלים .  נסייר בבית ילין ששוקם להפליא לאחר שנות הזנחה רבות.  נהנה מהחצר המיוחדת ששוקמה סביב הבית. גן לאומי עינות תלם הנמצא בתוך עמק הארזים בו נשמע על עוד כמה דמויות מעניינות שהקימו בעבר ישוב שונה מהרגיל. (ייתכנו שינויים בהתאם להנחיות הקורונה)

 

01/03/2021 כרמל של פרחים וזרעים   במרכז היום- סיור באתר ייחודי- "זרעים מציון", חוות הגידול והגדולה והחשובה בארץ לזרעים ופקעות של צמחי בר. נסייר בין הערוגות הפורחות ונשמע על הצלת פקעות וכיצד הזרעים הגדלים כאן בכרם מהר"ל מעטרים את צדי הכבישים וככרות הערים.  נמשיך בטיול טבע, תצפיות נוף ופריחה בדרום הכרמל וחוף הכרמל ונחפש את הפריחה היפה ביותר של העונה (ייתכנו שינויים בהתאם להנחיות הקורונה)

 

 5.4.21  (נדחה מ-11.1) -בוטל בגלל מיעוט נרשמים  יער כפר החורש ומפגש עם ג'לילה מזרזיר    

 

19/04/2021   "גבוה מעל הואדי"  אזור ואדי ערה, יער אום ריחן והישובים קציר ואום אל קוטוף. מפגש בבית של טל רז מהישוב קציר. נשמע את סיפור המקום והחיים בפסיפס היישובי של  ואדי ערה. נשמע על הבית המיוחד הבנוי כולו מעץ. נמשיך למסלול הליכה רגלי נעים ביער ריחן. נסייר בשוק בברטעה, נשמע את סיפורו המיוחד של הכפר שנחצה לשניים- האם באמת חובר לו יחדיו? בהדרכת טל רז

  3.5.21 ( נדחה מ-9.11)  גליל עליון וגבול לבנון "קירות מדברים"  
טיול אל גבול הצפון ליד שתולה. ניסע ל"קירות המדברים" לאורך חומת ההפרדה שעליה צוירו ציורים לרכך את תחושת האיום מדרום לבנון. בנסיעה נעבור ליד נקודת החטיפה של אלדד רגב ואהוד גולדווסר וליד ונעבור ליד פתח חסום של אחת המנהרות שנחפרו על ידי החיזבאאלה. נלך ב"שביל הנפש", שביל מיוחד ביער הנהדר של עצי הער האציל (עלי הדפנה) המגיעים לגבהים מדהימים. מפגש עם תושב הישוב הבדווי – ערב אל ערמשה. (ייתכן שינוי בהתאם לאישור הצבאי)

 

24/05/2021  נופים ואנשים ברמת הגולן נתחיל בסיור מרתק עם האמן יופ דה יונג בקיבוץ מרום גולן. יופ הוא אמן ברזל וסיפורו האישי כיצד הגיע מהולנד לרמת הגולן הוא סיפור מרתק. נמשיך לטיול טבע נהדר ביער אודם ונגיע אל ביתה של נסיבה סמארה בבוקעתה – פמיניסטית פורצת דרך.