שם הקורס:
סדנת צפרות
הדרכה: יהונתן מירב
תאריך פתיחה: 08/10/2021
ישראל היא מקום מדהים לציפורים וחובבי צפרות. השילוב של ציר נדידה עצום בגודלו ומגוון מרשים של בתי גידול תורמים לכך שבישראל נצפו עד היום קרוב ל-550 מינים שונים של ציפורים! נצא לאתרי הצפרות הטובים ביותר בישראל בהתאם לעונה, נכיר את המינים הנפוצים ונחפש אחר מינים נדירים ומיוחדים. 
המשך לסדנת הצפרות בתשפ"א, עם מסלולים חדשים, פתוחה לממשיכים ולחדשים.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב)
3150 ש"ח
קלה

 

יום שישי8.10.21 - שיא נדידת העיטים במרכז הארץ

אוקטובר הוא חודש השיא בנדידת הסתיו בישראל. מיליוני ציפורים ממאות מינים נודדות דרך ישראל בדרכן להעביר את החורף באפריקה. אחד המינים המרגשים החולפים בישראל הוא עיט החורש. בתחילת אוקטובר אלפי עיטים עוצרים לחניית לילה ביער בן שמן. נתחיל את היום בתצפית בהתרוממות העיטים, משם נמשיך לסיור במאגרי ושדות שפלת יהודה שם נצפה בדורסים נוספים, עופות מים וציפורי שיר נודדות.

שעת יציאה : 06:30

 

יום שישי -19.11.21  - מקבלים את החורפים בעמק המעיינות

עמק המעיינות הוא אחד מאתרי הצפרות המדהימים בישראל. חודש נובמבר משלב בין נדידת הסתיו המאוחרת והגעת המינים החורפים בישראל. נבלה את היום באתרים הטובים בעמק המעיינות ונחפש דורסים, ציפורי מים וביצה וכן ציפורי שיר מיוחדות. אנו צפויים למגוון גדול של מינים ונשים דגש על מינים נדירים מערבות אסיה. תקופה זו ידועה גם כתקופה של מזדמנים נדירים ביותר ומי יודע, אולי נמצא משהו נדיר באמת.

שעת יציאה - 06:30           

 

יום שישי - 7.1.22 - עמק החולה והצפון

אגמון החולה הוא ללא ספק אחד מאתרי הצפרות הטובים ביותר בארץ, אם לא בעולם. במהלך החורף מבלים בעמק עשרות אלפי עגורים, עופות מים, שקנאים ועופות דורסים. נבלה את כל היום בשטחי האגמון, נחפש מינים נדירים של דורסים כגון עיט השמש, עיט צפרדעים ועוד, נצפה במגוון אדיר של עופות מים, ציפורי שיר ועוד. לקראת שקיעה נצטרף לסיור בעגלת המסתור לחוויה בלתי נשכחת עם עשרות אלפי עגורים.

שעת יציאה –06:30

 

 

יום שישי - 25.2.22 - תחילת האביב בשפלה ובנגב

נדידת האביב בפתח והדורסים החורפים עוד כאן. נטייל בשדות שפלת יהודה וצפון הנגב ונחפש אחר מינים חורפים מיוחדים וכן נודדי אביב ראשונים.

שעת יציאה: 06:30

 

 

שיא נדידת האביב 31.3 - 2.4 2022 - במסגרת פסטיבל הצפרות הבינלאומי באילת

סוף מרץ ותחילת אפריל הם תאריכי השיא בנדידת האביב באילת. בתאריכים אלו מיליוני ציפורים עושות את דרכן צפונה מאפריקה בחזרה לאזורי הקינון. הפעם אנו משלבים את הקמפוסון עם פסטיבל הצפרות הבינלאומי באילת. הרצאות ערב, התחככות עם צפרים מחו"ל, פעילויות ערב ועוד. במהלך הקמפוסון נבקר בכל האתרים הקלאסיים של הנגב, אילת ודרום הערבה, נשלב סיור ערב, ביקורים בפארק הצפרות באילת, בריכות המלח, הרי אילת, החוף הצפוני ועוד. הלינה במסגרת הקמפוסון תהיה במלון אגמים באילת ולכן תהיה תוספת קלה למחיר השנתי.

שעת יציאה: 6 בבוקר

 

יום שישי - 29.4.22 - שיא האביב בירושלים

הגל המאוחר של האביב שבסוף אפריל-תחילת מאי הוא אחת התקופות המעניינות ביותר בשנת הצפרות בישראל. מינים מיוחדים כגון זמירים, סבכי ניצי ואפור, שיחניות, חנקנים, תחמסים ועוד כולם חולפים בנדידה דרך "עיר הקודש". נתחיל את היום בביקור בתחנה לחקר ציפורי ירושלים שם נצטרף לפעילות הטיבוע, משם נמשיך לתצפיות באזור גן הוורדים ואתרים נוספים. בהמשך היום נגיע לעמק הצבאים, אחד מאתרי הטבע העירוני החשובים ביותר בישראל. העמק מושך מינים רבים של נודדים וכן מארח מקננים מעניינים.

שעת יציאה: 6 בבוקר

 

בנוסף, במהלך השנה יהונתן מירב יעביר מספר הרצאות זום ממוקדות לקראת הסיורים, ללא תוספת תשלום.

 

 

* יתכנו שינויים בתכנית ומועדי הסיורים.