שם הקורס:
"תחת שמי ים תיכון"
הדרכה: דודו קצין
תאריך פתיחה: 21/10/2021
סדרה חדשה ומהנה לאורך חופי הים התיכון ואתרים מיוחדים הסמוכים להם. שילוב נפלא של נופי מצוקים, חופים סלעיים וחוליים. עתיקות מרשימות והיסטוריה ארוכה וסוערת, בע"ח חיים וצמחים שפיתחו הסתגלות לתנאים המיוחדים של גאות ושפל
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
ת"א, תחנת רכבת סבידור (ארלוזורוב)
1660 ש"ח
קלה - בינונית

 

 

21.10.21   למרגלות סולם צור   נפתח את הסדרה בנקודה הצפונית ביותר של חוף הים בישראל- ראש הנקרה למרגלות רכס הסולם. נהנה מטיול קל ויפה בחופי הסלע היפים של ראש הנקרה ואכזיב, נשמע על פיצוץ גשר אכזיב ומחירו הכואב, נכיר את מושב שבי ציון ונסיים באנדרטה מרשימה לחללי השייטת על החוף.

 

18.11.21  (עבר מ-25.11)  "עכו קצת אחרת" נערוך סיור מקיף באתרי עכו העתיקה, נכיר את "החדשות בעתיקות" באולמות האבירים ובחאנים התורכיים ונכיר פינות פחות מוכרות בעיר העתיקה והחדשה. נספר על ההיסטוריה המרתקת של העיר שעצרה את נפוליאון וחוותה קרבות קשים.

 

23.12.21  "חיפה - עיר עם עתיד ועבר"   על רכס הכרמל ומרגלותיו נסייר בנקודות פחות מוכרות ונספר על האמונות הקשורות בכרמל ובאתרי העיר, המקודשת לכל הדתות. נצפה מגבוה מסטלה מאריס ונבקר בכנסייה היפה. נבקר במערת אליהו ונברר למי היא קדושה. נטייל בטיילת שקמונה היפה .

 

24.2.22  "בעקבות התנינים"  נטייל ברמת הנדיב ונעלה לתצפית נפלאה במנצור אל עקב, שם נספר על הביצות ששרצו יתושים והנחל בו שחו תנינים גם במאה ה-19. בג'יסר א-זרקא נכיר פרוייקטים תיירותיים מיוחדים לכפר ונשוחח עם תושב הכפר. נלך קטע קצר בשפך נחל תנינים אל הים ונכיר את קרוקודילופוליס וכפר הדייגים היחיד בארץ.

 

24.3.22   "אל אשת גואל האדמות"   שמה של אולגה חנקין ידוע, אך מעטים מכירים את סיפורה ועזרתה הרבה בתהליך קניית הקרקעות ע"י יהושע חנקין. בגבעת אולגה ובסביבתה נכיר את הבית שהוא בנה לה גבוה מעל הים, נטייל בשפך נחל חדרה והטיילת היפה לידו  ונצפה לנוף מראש הצוק הגבוה בתל גדור.

 

7.4.22   "השורק לעצים"  נטייל לאורכו של נחל שורק בקטע האחרון שלו בין העצים עד השפך, בנוף של דיונות ואקליפטוסים. נכיר מזווית אחרת את אזור פלמחים , מההיסטוריה העתיקה ביבנה-ים מעל החוף דרך סיפורי ספינות ההעפלה ועד המאבק להצלת החוף מבנייה הרסנית.

 

26.5.22  פלישתים אליך באשקלון- טיול אחה"צ-ערב  נסיים את הסדרה בקטע הדרומי של החוף בשעות הנעימות לקראת שקיעה ומעט אחריה. אחה"צ נערוך סיור מקיף בעיר החשובה אשקלון העתיקה ונגלה בה הרבה יותר מסיפורי שמשון ופלישתים. נסיים בהליכה יפה בקטע לא מוכר לרבים לאורך שפך נחל שקמה אל חוף זיקים.

 

* יתכנו שינויים בתכנית ומועדי הסיורים.