שם הקורס:
אתגרים לשבת
הדרכה: עומר שפירא
תאריך פתיחה: 12/11/2022
אם אתם חובבי לכת המחפשים קצת אקשן ואתגר במסלול, אך לא ללכת במסלולים ארוכים- זוהי הסדרה בשבילכם- מגוון מסלולים ברוב אזורי הארץ שבכל אחד קטעי אתגר, מדרגות סלע ויתדות, שאינם דורשים כושר גבוה במיוחד. בכל טיול נדבר על הטבע והאדם באזור ונלווה בשירים מתאימים.
הסדרה ביום שבת 
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
תל אביב, מתחם סבידור, 7:30
1790 ש"ח
חובבי לכת ואתגר. 5 עד 10 ק"מ, עם קטעי אתגר

  

12.11.22    ואדי קלט - מעין פרת ל"מעיין המשוגע"    בריכות מים צלולות, מנזר "דבוק" למצוק, צמחיית מים שופעת, מצוקים משני צידי הנחל ומספר מדרגות סלע אתגריות. כל אלו ועוד יוצרים מסלול יפהפה בין שמורת לעין פרת לעין מבוע(עין פואר). 

 

3.12.22    הר סדום - חובבי לכת    אין עוד הר כזה בארץ ומעטים כמוהו בעולם- הר הבנוי כמעט כולו ממלח "המצופה" בסלעים בהירים ובשכבות חרסית צבעוניות היוצרים "נופי ירח" מיוחדים. נעלה להר מכביש ים המלח, נציץ לארובות מלח ונצפה מגבוה לנוף המרהיב. נספר את סיפורם המופלא של חלוצי מפעלי ים המלח ונדון בסיפורם "הביזארי" של לוט ובנותיו ".

 

7.1.23  כל צבעי המדבר - מאורון לסנפיר הקטן והמכתש הגדול   מגוון צבעים בנופי הפרא של המדבר מעל המכתש הגדול - הצור השחור על המצלעות, כתמי החול הצבעוני במכתש הנשקפים מראש הרכס. נעלה מאורון אל ראש הרכס ממנו נצפה ונרד אל המכתש הגדול הצבעוני.

 

11.2.23   הר אבינדב ונחל צביה   במזרח הגלבוע מתנשא הר אבינדב הצופה לנוף נפלא, בו נדבר על פרוייקט אנרגית הרוח הסמוך. למרגלותיו מתחתר נחל צביה היורד אל עמק המעיינות. נרד לערוץ ההופך בסופו למאתגר מעט, עם מדרגות סלע יפות בין מצוקי גיר. נגיע לעמק ונקנח בבריכה המקסימה של עין מודע.  הכל על רקע ירוק ופריחת חורף אל מול הנוף היפה של הרי הגלעד.

 

4.3.23   נחלי פיראן- תלכיד - "קופצים לסיבוב בקניונים"  מסלול מקסים, קצר ומעט אתגרי בצפון בקעת הירדן. נעלה ונרד בקניונים הקצרים והאתגריים של נחלי פיראן ותלכיד במדרגות סלע ומעל הגבים בעזרת יתדות ואולי נזכה לפריחת אירוסים. נהנה מתצפית מרהיבה על הבקעה והרי הגלעד .

 

25.3.23  "לא אבד עליו הכלח"- נחל כלח  בכרמל- מסלול מעגלי ארוך - בשיא עונת הפריחה בכרמל נפתח בקטע פתוח ופורח בין אתר "המבצר האחרון" לשביל היורד מהחי-בר לנחל כלח. נעלה בנחל כלח בין עצי החורש ופריחת כליל החורש, נעזר לעתים ביתדות במדרגות סלע גבוהות.

 

20.5.23  אתגר בקניונים ומים צוננים - נחל קדש ובניאס תחתון  נסיים את הסדרה בקטע קצר ויפה במיוחד של שביל ישראל, המתחיל במצודת כ"ח ויורד אל קניוני נחל קדש.  בדרך נהנה מהליכה עם קטעי אתגר ועזרה של יתדות במדרגות הסלע הגבוהות והמוצלות של נחל קדש, ותצפית יפה עם סיפור מרגש במצודת כ"ח. נקנח מחוץ לשביל ישראל בהתרעננות במים בקטע פחות מוכר של הבניאס.

 

 להלן רשימה כללית של צירי איסוף :

 
נסיעות צפונה: ת"א -כביש החוף- יקנעם-אלונים.   לכרמל- כביש החוף.
לגלבוע- כביש החוף-מגידו
 
נסיעות מזרחה: ת"א -כביש 1- לטרון-ירושלים
 
נסיעות דרומה: ת"א -יבנה-מחלף בית רבן- מחלף דבירה
 

פירוט האיסופים יועבר בדפי המידע לנרשמים לפני תחילת הסדרה. ניתן לקבלם לפני ההרשמה בפנייה אלינו