שם הקורס:
"בין ימים ואגמים" - ההרשמה הסתיימה
הדרכה: דודו קצין
תאריך פתיחה: 27/10/2022

בסדרת המשך מרתקת זו נשלב טיולים קלים בכמה מהחופים היפים בים התיכון, ים המלח והכנרת, עמק החולה ועמק המעיינות.  הכרות עם מאגרי מים ופרוייקטים גדולים הקשורים באגמים- המוביל הארצי, הפקת אשלג ועוד. סדרת המשך לסדרה "תחת שמי ים תיכון" ולנרשמים חדשים


א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
תל אביב, מתחם סבידור, 7:30
1790 ש"ח
קלה - בינונית


27.10.22  חופי הכרמל   יום מקסים העוסק בים התיכון וחופיו למרגלות הכרמל. נטייל לאורך טיילת הכט בחיפה ובאתר העיר העתיקה שקמונה. נכנס "לעומק" בנושאי הים במכון לחקר ימים ואגמים. נעלה מעט ברגל לגבעה בה שוכן מבצר קטן ונצפה על בריכות המלח ועל המבצר המלבני הענק של עתלית.

 

24.11.22  חדש-ישן במקום הנמוך בעולם   באזור בריכות האידוי, בחלק הדרומי של ים המלח, נרד לעומק בנושא הפקת החומרים מ"ים המוות" לטובת החיים (וגם המתים...) . מחנה העובדים של מפעלי ים המלח בסדום הפך למרכז מבקרים חדשני ומרתק בו נבקר. נצפה על המפעלים  מגבעה עליה ניצב פסל סביבתי מרשים. נטייל בקטע קצר של נחל זהר ומצד זהר. נסייר בטיילת החדשה בין מלונות עין בוקק. בהדרכת עומר שפירא

 

15.12.22  האגמון והנהר   סיור מהנה ומקסים סביב אגמון החולה ברכב וברגל. נצפה באלפי עגורים ובמאות עופות  מים ממינים שונים. נחפש את הנוטריות ועוד הפתעות במים ועל גדות האגמון. נמשיך אל נהר הירדן ונטייל בקטע בו הוא זורם בעוז בין הגדות התלולות מדרום לגשר בנות יעקב.

 

19.1.23  עמק המעיינות - לא רק נחל קיבוצים- בין השדות הירוקים יש עוד מעיינות קטנים וגדולים שאת חלקם נכיר. נפתח בשיקומה המיוחד של מחצבת השיש מעל קיבוץ חפצי בה ותצפית מהאתר לעבר עמק יזרעאל ועמק המעיינות. נסע לעין מודע ונדבר על האנרגיה השאובה ולאנרגיית הרוח במזרח הגלבוע. נמשיך לפארק המעיינות - עליה לתצפית מתל שוכה ופינות החמד בנחל שוקק  ונחל הקיבוצים. נלמד על "שער הירדן" אזור תעשיה משותף לממלכת ירדן ולמדינת ישראל מזרחית לקיבוץ טירת צבי. 

 

16.2.23  "נחל קישון נחל קדומים"   מים רבים זרמו בקישון מאז כתבה דבורה הנביאה את המילים הללו. בטיול מרתק זה נעקוב אחרי הקישון מהימים ההיסטוריים, דרך ראשית ההתישבות במאה ה-20, פרשת הצלילות בקישון ועד שיקום הנחל במאה ה-21. נצפה על אגן הניקוז של הנחל מתל יקנעם. נטייל לאורך קטע שלו ושל רכבת העמק באזור אלרואי. בפארק הקישון החדש נראה את ה"הנס"- הפיכת נחל מזוהם ומסריח לאתר נופש מטרופוליני.

 

2.3.23  מאגרים ופרחים בדרום הגולן   בשיאה של הפריחה בדרום הגולן נבקר בכמה מהמאגרים המתמלאים בכל חורף, נטייל מעט בין הפרחים אל המפלים ונערוך תצפיות גבוה מעל הכנרת ונופי הגולן.  

 

27.4.23   "ללכת על המים"   יום מרתק בחלקה הצפוני של הכנרת. נכיר לעומק תרתי משמע את פרוייקט הענק של שאיבת מי הכנרת למוביל הארצי, במנהרות החפורות בתחתית גבעה מעל האגם. נטייל בשביל סובב כנרת הצופה על האגם מנקודות רבות, נספר על האנשים שמאחורי יצירתו ועל דמותו של ישוע והניסים שחולל עם תלמידיו באזור כפר נחום. נטייל גם בפארק הירדן, שם ניתן להתרענן במים רדודים וצלולים הזורמים בין טחנות הקמח. 

 

 להלן רשימה כללית של צירי איסוף :

 
נסיעות צפונה: ת"א -כביש החוף- יקנעם-אלונים.   לכרמל- כביש החוף.
לעמק המעיינות- כביש החוף-מגידו
 
 נסיעה דרומה: ת"א -יבנה-מחלף בית רבן- מחלף דבירה
 

פירוט האיסופים יועבר בדפי המידע לנרשמים לפני תחילת הסדרה. ניתן לקבלם לפני ההרשמה בפנייה אלינו