שם הקורס:
"קצר וקולע"
הדרכה: דודו קצין
תאריך פתיחה: 19/10/2022
סדרה המשך מהנה של טיולים לא ארוכים במגוון אזורים ונושאים- ערים עתיקות וחדשות, טבע ופריחה וסיוריהן של דמויות מרתקות בהיסטוריה של א"י.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
תל אביב, מתחם סבידור, 7:30
1790 ש"ח
קלה - בינונית


19.10.22  פניני הגליל המערבי  
בגליל העליון המערבי נבקר בכמה פינות יפות ומרתקות ונהנה מהמים הצלולים של נחל כזיב תחתון:  סיור מקיף במבצר יחיעם, מהיפים במבצרי הארץ. נדבר על הצלבנים, העותמאנים ועל חלוצי הקיבוץ ונצפה לנוף מרהיב מראש המבצר. נבקר באתר שיירת יחיעם בעקבות הקרב הקשה שנערך כדי לפרוץ את המצור לישוב במלחמת העצמאות. ננצל את ימי סוף הקיץ לטיול מהנה ליד המים הצלולים בעין חרדלית, עם אפשרות ללכת במים רדודים.

 

 16.11.22   נחל ראש פינה- בעקבות החלמוניות נצא אל נחל ראש פינה ליהנות ממלכת הסתיו- החלמונית הגדולה. נלך לאורכו אל מול מהנוף ובין עצי הזית ונגיע לחלק הישן היפהפה של ראש פינה. נשמע סיפורי ראשונים, כיצד "אבן מאסו הבונים..." הפכה את גיא אוני למושבה בת ימינו. נמשיך דרך צפת אל "הנוף האירופי" של יער ביריה ונשמע סיפור מדהים על מאבק המתיישבים בשלטון הבריטי בביריה הישנה.

 

 7.12.22  מזרח הגלבוע- ארץ הרוח והמים   בחלקו המזרחי הפחות מוכר של הגלבוע נמצאים שני פרוייקטים גדולים וחדשים של אנרגיה- טורבינות הרוח הגדולות והמרשימות, לידן נערוך תצפית ממצפה שמיר. נברר מהי "אנרגיה שאובה" והאם היא ירוקה...נכיר את הישובים מירב ומעלה גלבוע, נספר על כפר מלכישוע ונטייל בהר אבינדב ובחלקו העליון של נחל צביה.

 

  11.1.23   אל גבי המים במדבר   אם החורף לא יאכזב והגשם ירד בין דימונה לסדום- הגבים הגדולים יתמלאו ויהפכו לבריכות מקסימות בלב המדבר. נרד מעט אל נחל פרס בו הגבים שוכנים בין מצוקי גיר לבן. נלך באזור החולי של מישור ימין עד המצוקים של נחל ימין, בהם "מסתתר" גב גדול למרגלות מפל יבש.

 

 15.2.23  נחל עכברה בפריחת שקדיות  מסלול חורפי נפלא עם עשרות עצי שקד בלבן ואלפי פרחי חורף. ירידה לאורכו של הנחל, ממבואותיה של צפת ועד לחבירתו לנחל עמוד, עם נוף מצוקי נחל עכברה וסיפור על אוצרות בית המקדש הנחבאים(אולי) במערה במצוק... לקינוח נעלה מעט אל הר מצפה הימים לתצפית נפלאה לקראת שקיעה .   בהדרכת שרה רוטנברג

 

  8.3.23   נחל סמך על שביל הגולן   נעשה הכרות עם שני קטעים יפים ופורחים בחלקו הדרומי של שביל הגולן: נטייל ממאגר סמך אל הצוקים שמעל נחל סמך. נלך בקטע מישורי מעל מצוקי נחל דליות, אל מפלי דליות הזורמים לרוב בעונה זו. נקנח עם השחזור המדהים של בית הכנסת אום אל קנטיר שנפתח לביקורי קהל לאחרונה. 

 

 3.5.23   מפלים ובריכות בגולן   "המרענן הרשמי" של תחילת הקיץ- בעונה זו אפשר להנות בגולן הן מזרימות יפות והן ממזג אויר המתאים לרחצה, בבריכה שלמרגלות המפל השחור בנחל אל-על ובבריכות קטנות בין מפלי דבורה וגילבון. זאת על רקע הגיאולוגיה הייחודית וסלעי הבזלת של הגולן.

 

 

 הערה חשובה  ייתכנו שינויים קלים בהתאם לזרימות ולפריחות, המשתנות מעט משנה לשנה.


 

להלן רשימה כללית של צירי איסוף :
נסיעות צפונה: ת"א -כביש החוף- יקנעם-אלונים. לכרמל- כביש החוף.
נסיעות מזרחה: ת"א -כביש 1- לטרון-ירושלים
נסיעות דרומה: ת"א -יבנה-מחלף בית רבן- מחלף דבירה

 

 

 

 פירוט האיסופים יועבר בדפי המידע לנרשמים לפני תחילת הסדרה. ניתן לקבלם לפני ההרשמה בפנייה אלינו