שם הקורס:
אומרים ישנה ארץ –קבוצה ב- ההרשמה הסתיימה
הדרכה: עדנה אשד
תאריך פתיחה: 23/11/2022
לתושבי רחובות, ראשל"צ והסביבה- הסדרה הזו בשבילכם. טיולים במגוון גדול של אזורים ונושאים-  מהגליל ועד הרי אילת, כולל קמפוס בן 3 ימים בערבה והרי אילת. נשלב מפגשים מרגשים ומרתקים עם מסלולי טבע יפים ברמת קושי קלה עד בינונית.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
5 ימי טיול+ קמפוס 3 ימים בהרי אילת
ראשון לציון , נס ציונה, רחובות
2920 ש"ח
קלה עד בינונית

יש נקודות איסוף על צירי הנסיעה. פירוט הנקודות יועבר לנרשמים בדף מידע שיישלח כשבועיים לפני תחילת הסדרה

23.11.2022
  על אלונים, פרחים ודייגים בצפון השרון     בשמורת חורבת מלח נהנה מפריחה של מאות סתווניות ועוד פרחי סתיו. נטייל ביער אלוני תבור עם פעיל בעמותת "אלוני ישראל" , נשמע על הפעילות הייחודית להשבת יערות האלונים לנוף הארץ. נערוך סיור מרתק בכפר ג'יסר א-זרקא, ההולך ונפתח יותר ויותר לתיירות . מתושב הכפר נשמע את סיפורו המיוחד ונטייל מעט משפך נחל תנינים אל החוף היפה של כפר הדייגים היחיד בארץ.

3-5.1.23   קמפוס ערבה והרי אילת   מוזמנים לקחת "פסק זמן מהחיים" ל-3 ימים של חוויה מדברית בהרי אילת והערבה- נוף מדברי פראי של הרים וסלעים בשלל צבעים, מסלולים יפים ולא קשים, הכרות עם ישובים ואנשים בערבה ועוד הפתעות

(פירוט מלא יעלה בקרוב)

25.1.23  נפלאות הבקעה   בקעת הירדן היפה כל השנה מתכסה בעונה זו בירוק ובתחילת פריחת החורף והיא יפה כפליים. על רקע המדבר המתעורר נטייל "בשביל המפקדים" ונדבר על הלוחמים בתקופת "ארץ המרדפים". נבקר באנדרטה המוקדשת ללוחמים ונצפה ממנה אל הנוף ואל הרי הגלעד. נטייל בואדי נוחייל (מותנה בעבירות הדרך אליו) וננסה להבין את חיי הנזירים במערות שבמצוקי הנחל. בהדרכת חיליק אברג'ל, מומחה לאזור.

8.2.23  נדחה בגלל הגשם ל-29.3   "הרז של רמות מנשה"    נחל רז הוא נחל "נחבא" ופחות מוכר ברמות מנשה, ההופך לאטרקטיבי לאחר הגשמים בזכות המפלים הקטנים ומאגרי המים הגדולים שלידו. נטייל גם ליד יקנעם אל ריכוז נפלא של כלניות בשלל צבעים. עם "איש הפסיפלורה" בעין עירון נערוך מפגש מהנה לכל החושים עם טעימות שיכר


15.3.23  פריחות ומערות בשפלה    בשיא האביב נהנה מפריחה ססגונית בגבעות השפלה מעל ומהצצה למערות חצובות.  נטייל באחד מאתרי העתיקות הנחפרים לאחרונה בשפלה. נטייל בפארק בריטניה בין פרחים ומערות. נשלב מפגש עם תושב האזור. (פרטים מלאים יעלו בהמשך)

3.5.23  "ירושלים של קצוות"   מסע בעקבות חרדים וחסידים, יוצאים בשאלה וחוזרים בתשובה 

ירושלים תמיד הייתה מוקד סוער של אמונות ודעות, לצדם של מבקשי אלוהים חיו ספקנים וכופרים שביקשו להם חיים אחרים. מוטי בר-לב שנולד גדל בשכונת מאה שערים ויצא בשאלה ייקח אתכם למסע מרתק בעקבות אותם אנשים שהפנו עורף לחברה שבה הם גדלו ופנו למסע ארוך ומפותל שבהרבה מקרים לא הסתיים. נכיר את עולמם של החרדים והחסידים. נשמע מה ההבדלים בין החרדים והחוזרים בתשובה בעולם החרדי. נתוודע לעולמו הרוחני של בחור הישיבה החרדי שאיבד את אמונתו הדתית והחל את מסעו החוצה אל העולם החילוני. ננסה להבין למי פונה הצעיר במצוקתו? מה הם מקורות ההשראה שלו? והאם באמת אפשר להתנתק מהחברה החרדית?

בהדרכת מוטי בר-לב