שם הקורס:
פנים ושמות
הדרכה: שרה רוטנברג
תאריך פתיחה: 07/11/2022
סדרה ייחודית בה נכיר במפגשים ישירים ובשיחות מרתקות כמה מהקהילות ומהיישובים המיוחדים בארץ ונשמע על חייהם יוצאי הדופן. נשלב קטעי הליכה קצרים ויפים
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
תל אביב, מתחם סבידור, 7:30
1860 ש"ח
קלה

 

 

7.11.22    "מרוקו בגליל מערבי"  עצי הארגן ושמן הארגן המוכרים לאלו שטיילו במרוקו גדלים כיום במושב חוסן במערב הגליל. במרכז מבקרים הבנוי בסגנון מרוקאי יספר שמואל תושב המושב את סיפור העצים וסגולות הבריאות של השמן. נטייל בין עצי החורש אל שרידי כפר עתיק מעל נחל שרך. נלך מעט אל פינת החמד המוצלת מערת פער. נעלה לתצפית נהדרת מראש הר אדיר ונצפה ללבנון מהאנדרטה המרגשת המוקדשת לחללי מלחמת

 

21.11.22  מערות וחלמוניות בדרום הר חברון    ביער יתיר נלך במסלול החלמוניות, בו פורחת "מלכת הסתיו" בצהוב עז בין עצי היער. נערוך סיור מקיף באתר סוסיא העתיקה, בה נבקר בבית כנסת מרשים ממנו יוצאת מנהרת מסתור, בבית בד במערה ועוד הפתעות בבטן האדמה. נשמע על הישוב היהודי באזור בתקופת המשנה והתלמוד וחידת העלמותו.  "החיטה צומחת שוב"- בסוסיא החדשה נערוך מפגש מרגש עם דליה הר-סיני ונשמע ממנה על התאוששות מטרגדיה ועל החווה החקלאית שהיא חלק מהשיקום שלה.

 

2.1.23   "חתיכת תבור"  פארק נחל השבעה, ליד הכפר שיבלי הוא פינה חדשה בנוף . עד לא מזמן סבל המקום מהזנחה קשה, אך שיתוף פעולה בין הרשויות ובעזרת מתנדבים הפך לפינת חמד עם טיילת בצל חורשות עצים ופינות ישיבה. נטייל גם מתל יזרעאל לעין יזרעאל בליווי פרחי החורף ונוף העמק. נערוך סיור בהדרכה מקומית מרתקת במוזיאון עין דור המוקדש לתרבויות והיישובים העתיקים שהיו באזור התבור.

 

23.1.23   חזון נובומייסקי במקום הנמוך בעולם    לאחר שנים בהם הוא נשכח מעט מהתודעה הציבורית זכה משה נובומייסקי לכבוד הראוי לו עם מרכז מבקרים מרשים במחנה הפועלים הישן בסדום. נכיר את סיפורו המופלא של הקמת המפעל כנגד כל הקשיים. נהנה מהנוף המרשים של הר המלח- הר סדום. נצא לטיולים קצרים ויפים בנחל זהר, העשיר בצמחיה מדברית ובטיילת החדשה של אזור המלונות.

 

6.2.23 - נדחה עקב הגשם ל- 1.5.23    אמנות ורקפות בכרמל  "ציפור הנפש"- הכול התחיל מאמונתה של איריס, מרפאה בעיסוק, שגם אנשים בעלי מוגבלויות יכולים ליצור ממקום של תשוקה. עם עמותת "ציפור הנפש היא הקימה בכפר עוספיה בית שהוא מרכז יצירה וחנות של יצירות מיוחדות ומרגשות. נצפה לנופי הכרמל והגליל מהתצפית הנפלאה במנזר מוחרקה ונטייל בין רקפות ופרחי החורף בחלקו המזרחי של הכרמל


17.4.23   אל הכפר העלאווי היחיד בארץ   לכפר ע'ג'ר ולתושביו יש סיפור מיוחד שאינו מוכר לרבים- הכפר היה שייך בעבר לסוריה ותושביו הם עלאווים. נסייר בכפר השוכן מעל נהר חצבני, על גבול לבנון, בהדרכת תושב הכפר המכיר את כל המורכבות שלו. נצפה על הר דוב, החצבני והרי הלבנון. (הסיור מותנה באישור צבאי). בהמשך נלך בקטע יפה ומרענן של נהר הבניאס.

 

22.5.23  ירושלים - "בעקבות הזכרון"     ביקור בהיכל הזיכרון הממלכתי שנפתח בהר הרצל ובו הנצחה מרגשת לחיילים הרבים שנתנו את חייהם לביטחון המדינה. נטייל בין הר הרצל ויד ושם בשביל טבע עירוני יפה.

  

 להלן רשימה כללית של צירי איסוף :

 
נסיעות צפונה: ת"א -כביש החוף- יקנעם-אלונים.   לכרמל- כביש החוף.
 
נסיעות מזרחה: ת"א -כביש 1- לטרון-ירושלים
 
נסיעות דרומה: ת"א -יבנה-מחלף בית רבן- מחלף דבירה
 

פירוט האיסופים יועבר בדפי המידע לנרשמים לפני תחילת הסדרה. ניתן לקבלם לפני ההרשמה בפנייה אלינו