שם הקורס:
ארץ קטנה גדולה
הדרכה: אסנת אייל
תאריך פתיחה: 24/10/2022

סדרה המשך היוצאת מקרית אונו, בה נשים דגש על מסלולי טבע ברמה קלה-בינונית, תצפיות, נקודות מים, מפגשים אנושיים מרגשים ואתרים נוספים

 

 

א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
קריית אונו, 7:30
1860 ש"ח
קלה - בינונית, 2-4 ק"מ

 
יש נקודות איסוף על צירי הנסיעה. פירוט הנקודות יועבר לנרשמים בדף מידע שיישלח כשבועיים לפני תחילת הסדרה

 
24.10.22   החוויה האתיופית ועמק המעיינות    
ביקור "בחוויה האתיופית" בבית שאן- שיחה מרתקת ומרגשת עם חוה אלמו על הדרך מאתיופיה דרך המדבר עד ישראל, על חייה בארץ ועל העדה האתיופית מימי התנ"ך ועד היום. טיול מהנה ליד המים בעמק המעיינות, עם אפשרות הליכה במים צלולים ומרעננים וטבילה בבריכות טבעיות. נסיים לפני שקיעה בתצפית מרהיבה מהגלבוע, ליד חוות טורבינות הרוח המרשימות.

 

28.11.22  "הנגב עוד יהיה פורח"   טיול מרתק בפתחת נצנה במערב הנגב בעקבות חזון בן גוריון עם חלוצי המאה ה-21 . סיפורם המרגש של לוחמי "הקומנדו הצרפתי". תצפית יפה והסבר מקיף על הפרוייקט הסולארי הגדול במדינה, כפי שחזה "הזקן". סיור אל החקלאות המודרנית בפתחת נצנה, טיול אל תל נצנה ואל הטבע הקסום בחמוקי נצנה.

 

12.12.22   "שירי לי כנרת" - יהדות, נצרות וטבע סביב הכנרת. סיור מרתק באתר מגדלא, בו התגלה בית כנסת קדום וחשוב שלפי אמונה נוצרית מריה מגדלנה התפללה בו יחד עם ישוע. נדבר עליהם ועל היהדות באזור בתקופתם, על הממצאים המיוחדים ועל הכנסייה המיוחדת הצופה לכנרת.  נסייר ב"דומוס גלילי" אתר נוצרי מודרני ומעניין עם נוף נהדר לכנרת. נטייל בקטע של שביל סובב כנרת ועוד

 

9.1.23   דימונה שלא הכרתם   "בכפר השלום" שבעיר נערוך שיחה עם נציגת קהילת העבריים, על החזון שלא יאמן שהביא אותם מארה"ב לארץ, על החיים והמסורות של הקהילה, ריבוי נשים ועוד דברים שלא ידענו עליהם. הכרות עם האגם האקולוגי בפארק העירוני הגדול. טיול קצר בגבעה מעל העיר אל פריחת הנרקיסים הריחניים . טיול לתצפית על הסכרים הגדולים העתיקים בנחל ממשית.

 

6.2.23  נדחה עקב הגשם ל- 20.2  הגבעות הצבעוניות בשפלת יהודה   בעונת השיא של פריחת החורף נטייל במרחבי פארק בריטניה בין אודם הכלניות ללובן השקד. בתצפית מרהיבה מתל עזקה נספר על דוד וגוליית. נסייר מעט בבית שמש- עיר עם היסטוריה ארוכה וחשובה והווה של עיר ובה פסיפס של ותיקים, חרדים, עולים חדשים ועוד. סיור מודרך מרתק במרכז מורשת המשטרה המשטרה ועוד בהתאם לזמן.

 

13.3.23    פריחות בהרי יהודה   את תקופת השיא של פריחת האביב נקדיש לאזור בו הפריחה הצבעונית משתלבת בנופים הרריים יפים, באתרי עתיקות ומעיינות נחבאים ובסיפורי היסטוריה וקו התפר. טיול "בשביל שוסטר" מעל נחל קטלב. סיור בחורבת חנות ובפינת החמד עין קובי ונחל קובי, עם שפע עצי פרי וחורש ומעיין ניקבה.

 
1.5.23 "גבוה מעל לבנון" 
 בצפון הגליל המערבי נכיר את הפסיפס האנושי והטבעי הקסום, הכולל מושבים וקיבוצים על קו הגבול, כפרים של דרוזים, בדואים ונוצרים, חורש ים תיכוני עבות עם פריחת סוף האביב ותצפית מרהיבה. ליד מושב שתולה נטייל בין "שביל הנפש" שבחורש לבין " קירות מדברים" – אתר מרתק על הגבול.  נלך מעט אל תצפית מרהיבה ואנדרטה בראש הר אדיר. נקנח את הסדרה בשיחה מעניינת וארוחה מסורתית בבית משפחה דרוזית בחורפיש. כולל ארוחת סיום