שם הקורס:
הנבחרים של שביל ישראל- ההרשמה הסתיימה
הדרכה: גלעד תלם
תאריך פתיחה: 24/10/2022
עוד קטעים נבחרים של שביל ישראל, "השביל הלאומי" הנחשב לאחד מהשבילים היפים והמגוונים בעולם, מהגליל העליון ועד מדבר יהודה, והכרות עם קטע יפה של שביל הגולן.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
7 טיולים אחת לחודש
תל אביב, מתחם סבידור, 7:30
1790 ש"ח
חובבי לכת, מסלולים 8-10 ק"מ, כולל עליות וירידות ברמה בינונית ומעט קטעי אתגר.


24.10.22  "חיק הכרמל"  
מנחל חיק לחורבת רקית. במרכז היום- אחד מהיפים בנחלי הכרמל- נחל חיק, ואדי קסום היורד מרום הכרמל אל בקעת אלון. נרד בואדי תלול למדי, עם מספר מדרגות סלע. מהבקעה נעלה לתצפית מרהיבה מראש הר שוקף ונרד אל פינה יפה ונסתרת בין עצי החורש -מערת הקבורה בחורבת רקית. (ייתכן שינוי אחרי הירידה בנחל חיק בהתאם להחלטת המדריך בשטח)

 

5.12.22   "חוצה מצדה"  הפעם לא נלך על שביל ישראל עצמו, רק "נגע בו" למרגלות הסוללה ונצא לסיור עומק תרתי משמע במצדה. נבקר בשרידי המחנה הרומי המערבי, נלך בשביל בורות המים, נרד לאחד הבורות ונבין את "ההגיון שבשיגעון" של הורדוס. נעלה בשביל הסוללה ונערוך סיור מעמיק על ההר, כולל תגליות לא מוכרות מעונות החפירה האחרונות. נרד מההר בשביל הנחש ונסייר במוזיאון בין  הממצאים הארכאולוגיים אשר נחפרו באתר על ידי המשלחת של יגאל ידין . נקנח במסלול קצר וחוויתי בין הגבעות הרכות והערוצים הצבעוניים של "חווארי מצדה"

 

2.1.23  נחל סמך על שביל הגולן   קטע יפה של שביל הגולן המתחיל ממאגר סמך בכניסה לישוב נטור. השביל ממשיך על הצוקים שמעל נחל סמך, בליווי פרחי החורף הססגוניים. נרד ירידה תלולה מעט אל הנחל, נחצה את הערוץ בו זורמים מים בעונה זו עד הגשר הסורי, ממנו נעלה עלייה מעט ארוכה, יפה ולא קשה אל השחזור המדהים של בית הכנסת אום אל קנטיר שנפתח לאחרונה לביקורי קהל.

 

20.2.23  "אל בירת הגליל"  מציפורי לאלון הגליל  מסלול בדגש היסטוריה ופריחת אביב במרכז הגליל. סיור מקיף בציפורי העתיקה, בירת הגליל בימי המשנה, ישוב מפואר ובו פסיפסים מהיפים בארץ ומאגר תת-קרקעי יחיד במינו. מציפורי נמשיך בהליכה בגבעות בשיא הפריחה, נעלה למצפה ריש לקיש ונרד ביער אלוני תבור יפה עד אלון הגליל.

 

13.3.23  גבוה מעל המדבר - מהר עמשא לדריג'את  נפתח בקטע קצר ביער יתיר, ממנו נעלה לראש רכס הר עמשא, בו יש פריחה נפלאה באביב ותצפית מרהיבה (בראות טובה- מהרי מואב ועד מישור החוף). מהרכס נרד בשביל נופי עד כפר הפלאחים המיוחד דריג'את. בבקעת ערד נחפש את האירוס השחום היפהפה (במידה שיפרח).

 

17.4.23  "באב אל וואד- בדרך אל העיר"  ממערת בני ברית אל כס שיירות  בין ימי הזכרון נבקר באתרי הנצחה בטבע על שביל ישראל העוסקים בזכרון השואה ומלחמת השחרור. ממערת בני ברית ביער הקדושים נעלה בשביל תלול אך קצר אל הר כרמילה, ממנו נמשיך אל רכס שיירות, בו נצפה מגבוה על כביש באב אל וואד בליווי סיפורים ושירים מימי פריצת הדרך לירושלים. נבקר במשלטים הישנים ונרד ממשלט 21 בשביל מעט תלול עד חניון מח"ל המנציח את מתנדבי חו"ל במלחמה. בהדרכת עומר שפירא

 

1.5.23   נחל פרצים לאור ירח  - טיול אחה"צ- ערב   נסגור את הסדרה בטיול חווייתי מסוג אחר. נתחיל בשעות אחה"צ הנעימות בעליה מתונה מנוה זהר אל מישור עמיעז. כאשר ירח כמעט מלא יהיה ברום השמיים נכנס אל חלקו הקניוני של נחל פרצים ונהנה "מיצירות האמנות של הטבע"  בתאורת הירח. ונסיים עם אור הירח על המים בבריכות האידוי.

להלן רשימה כללית של צירי איסוף :

 
נסיעות צפונה: ת"א -כביש החוף- יקנעם-אלונים.   לכרמל- כביש החוף.
 
נסיעות מזרחה: ת"א -כביש 1- לטרון
 
נסיעות דרומה: ת"א -יבנה-מחלף בית רבן- מחלף דבירה
 

פירוט האיסופים יועבר בדפי המידע לנרשמים לפני תחילת הסדרה. ניתן לקבלם לפני ההרשמה בפנייה אלינו