שם הקורס:
"ברומו של עולם" - המשך
הדרכה: ד"ר יוסי פז
תאריך פתיחה: 28/10/2022
סדרת המשך מרתקת בה יכיר לנו ד"ר יוסי פז, מומחה לדתות, את הקשר בין נופי הארץ לדתות שונות ולעתים משונות, מיסטיקה יהודית ונוצרית, סיפורי מיתולוגיה ועוד אמונות ברומו של עולם, על רקע נופי טבע ונופים עירוניים מקסימים.
א  |  ב  |  ג  |  ד  |  ה  |  ו  |  ש
5 טיולים אחת לחודש
תל אביב, מתחם סבידור, 7:30
1550 ש"ח
קל- בינוני, מסלולים עד 3- 4 ק"מ

 

28.10.22  אל צפת וסביבותיה בעקבות הנשים היפות בעולם   נשים ונשיות, מיסטיקה וארוטיקה בגליל העליון: לילית ועולימתה שפירתה, יפהפיות חכמת הנסתר. בין הגנוזיס הנוצרי וסבא דמשפטים: ירידה בשביל הארזים לקבר יונתן בן עוזיאל, המומחה לזיווגים ופריון; הליכה על פסגת הר כנען למערת אביי ורבא; ירידה בסמטאות צפת העתיקה למערת חנה ושבעת בניה וקבר הושע הפושע.

 

23.12.22  "חכמת המדבר"  - באר שבע ורמת הנגב בעקבות המקורות המיסטיים של היהדות  טיול בערש מולדתם של המונותאיזם והמיסטיקה היהודית. נכיר את "ספר יצירה", טקסט מיסטי בן כ2000  מילים המיוחס לאברהם אבינו ונחשב למסד הקדום עליו נתכוננה חכמת הנסתר. סיור בתל באר שבע: המזבח המקראי, מפעל המים המרשים, המקדש הכנעני.  ביר רחמה – באר הרחמים, סיפורה של הגר, יצר ויצירה בנתיבות האבות. הר אבנון: תצפית נהדרת על מכתש חתירה.

שירת המדבר - רסיטל מוסיקה בטבע.

 

3.2.22  "המדבר של העיר הקדושה" – מנזרים ונזירים במדבר יהודה    סיור מרתק וייחודי בצפון מדבר יהודה ,החצר האחורית של ירושלים המשלב בין נופי בראשית קסומים לעיר הקדושה. המקום נושא בחובו מנזרים תלויים על מצוקים, מעיינות שופעים ופינות חמד נסתרות. נפתח בתצפית מהר הזיתים לכיוון המדבר, משם נבקר בשרידי מנזר אבטימיוס שהיה בין המנזרים החשובים ביותר בעת העתיקה, לאחר מכן ניסע לביקור בוואדי קלט אל שרידי תנועת הנזירות בעין מבוע ולתצפית על  מנזר סיינט ג'ורג'. לאחר מכן ניסע מזרחה אל מנזר דיר חג'לה הסמוך ליריחו ואל אתר הטבילה המפורסם בקסר אל יהוד.  בהדרכת מיכל בן עטר, מומחית לנושאי נצרות ונזירות.       

24.3.23  "שודדי התיבה האבודה" - סוד האהבה האסורה של ארון הברית, ארוס ותנטוס בקודש הקודשים של עם ישראל.  סיפורו של ארון הברית הוא אחד הסיפורים המרתקים בתנ"ך. סיפור של משיכה ארוטית-דתית בין אנושות ואלוהות. של יחסים בין יהודים ופלישתים, בין האל היהודי לאלי הפלישתים. ביקור בתל בית שמש הנחפר רבות בזמן האחרון, בו נראה את "בור החמור"-בור המים הפולחני, סלע המזבח של מקדש בית שמש, תצפית עמק שורק ושדה יהושע בית השמשי. ביקור במתחם נוטרדם של ארון הברית (המקום בו התארח ארון הקודש כ200 שנה?). נבי סמואל - סיפורו של שמואל הנביא, הנביא ללא הארון: עליה על גג המסגד - תצפית ארץ בנימין, הכנסיה הצלבנית, מעיין חנה, קבר שמואל הנביא.

 

21.4.23   בעקבות ארתור ואבירי השולחן העגול אל מצודות הצלבנים בגליל   על רקע הנוף הירוק והפורח של הגליל המערבי נהנה מסיפורי חרבות וקרבות במבצר המלך במעיליא. נשמע על אקסקליבר והגביע הקדוש בתצפית נהדרת על נחל כזיב ומבצר מונפור מפארק גורן. סיור מרתק במבצר יחיעם. מפגש מוסיקלי עם גוונביר, הענוגה בנשים, לנסלוט והמלך ארתור- סוד כוחה וחולשתה של האהבה האבירית .

 

 להלן רשימה כללית של צירי איסוף :

 
נסיעות צפונה: ת"א -כביש החוף- יקנעם-אלונים.   
 
נסיעות מזרחה: ת"א -כביש 1- לטרון-ירושלים
 
נסיעות דרומה: ת"א -יבנה-מחלף בית רבן- מחלף דבירה
 

פירוט האיסופים יועבר בדפי המידע לנרשמים לפני תחילת הסדרה. ניתן לקבלם לפני ההרשמה בפנייה אלינו